| 666_7474 a întrebat:

De obicei nu imi postez probelemele personale pe internet, dar acum am nevoie de sfaturi si cred ca e o povestioara ciudatica. Firstly, am o relatie de 6 luni cu un baiat (e aproape baiatul ideal: calm, intelegator, ma iubeste enorm, dar e gelos) si l-am inselat. De cand? Dupa 5 zile de relatie si continua pana azi. Cu cine? Cu fostul, iar noi spunem ca avem o "relatie speciala" laughing. Pe scurt, suntem prieteni buni, dar in acelasi timp amanti; ne tachinam zilnic, dar in acelasi timp tinem unul la altul f mult.
Ma simt vinovata uneori pentru ca iubitul meu nu merita asta, dar probabil nu sunt destul de curajoasa sa-l las si sa ma aventurez intr-o noua relatie. Majoritatea prietenilor stiu de situatia cu celalalt, dar nu pot renunta la el, nici invers.
O alta problema e ca parintii mei il cunosc, petrece mult timp cu noi (familia mea) si daca l-as schimba, s-ar complica lucrurile.
Astept sfaturi si multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Boom_Sick_1998_bZrG a răspuns:

In viata nu poti sa mergii pe doua drumuri odata, iar iubirea nu tine cont de Parintii, prieteni, colegi, etc. Daca tu simti ceva pentru "amantu" asta e si gata nu o poti schimba. Sper ca te-am ajutatbig grin

24 răspunsuri:
| 666_7474 explică:

Nu sunt atat de ipocrita incat sa nu recunosc ca unii aveti mare dreptate si da, sunt o persoana egoista, destul de rece si pana acum nu cred ca am iubit vreun lucru sau om pe lumea asta destul incat sa dau totul. Curva nu sunt nici pe departe (nu stiu cum s-a ajuns la discutii despre sex aici, nu intra in discutie), dar mi-am dat seama mai de mult ca pierzand masura morala, m-am pierdut. Multumesc pentru raspunsuri tuturor!

| FlyingSoul a răspuns:

Mediteaza la situatia ta: gandeste-te pe cine iubesti mai mult, pe acela e bine sa il pastrezi, celalat nu il arunca precum o soseta rupta, ci tine-l ca prieten, dar de tata asta impune-ti niste limite in ceea ce priveste spatiul personal cu cel la care nu tii suficient de mult.

| johnyboy a răspuns:

Pfff...te-ai pus putin in situatia prietenului tau? tu sa fi tinut la el nebuneste si el sa faca sex cu alta? te gandesti cum gandeste el daca ar afla? el te saruta pe tine si tu ii faceai sex oral fostului, groaznic. vorba unui utilizator de aici....esti o curva! si sa-ti mai zic ceva, tu daca renunti la el, ala cu care o arzi acum nu cred ca va sta cu tine, de ce? pentru ca esti o curva si el o stie. asa cum ai procedat cu actualul poti sa procedezi si cu el daca renunti la primul.in fine, esti jalnica, cel putin ca femeie! la baieti parca se mai accepta pentru ca sincer daca ridica o panarama coada esti prost s-o ratezi, asa cum a patit fostul cu tine, ai ridicat a profitat.

| unknownn a răspuns:

Sa fiu in locul prietenului tau si sa aflu asta ti-as da jet a doua zi si nici nu te-as mai baga in seama.

| christianlaroka a răspuns (pentru unknownn):

Ai perfecta dreptate, cum sa mai stai cu un baiat care in trecut probabil te-a ranit sau l-ai ranit tu facand acelasi lucru care il faci si acum cand stai cu un baiat care dupa cum zici este painea lu dumnezeu si-l inseli cu fostul...este josnic cea ce faci iar daca eu as fi in locul actualului si as afla ti-as spune pe fata ca esti cam nesimtita si ti-as da jet. Numa bine!

| Oana92 a răspuns:

Esti curva si punct!

| Zadkiel a răspuns (pentru Oana92):

APROB! Si adaug : Da-ti foc!

| Vix999 a răspuns:

Stai calma ca oricum nu ai o relatie nici cu unul, nici cu altu. Vei ramane fara amandoi cat de curand.
Compasul tau moral este dat rau peste cap dar mi se pare absurd ca ai tupeul sa te joci cu viata si sentimentele cuiva fara pic de remuscare.
Ai probleme psihice grave, ai traume nerezolvate... ceva clar nu face contact in capul tau.
Pierzi timpul degeaba si te mai si injosesti.
Te incadrezi perfect in definitia mea de femeie usoara. happy

| WildDream a răspuns (pentru Vix999):

Perfect de acord cu tine!
Oricum e clar ca fostul o tine de saltea si ca nu da doi bani pe ea...Ca daca simtea ceva ar fi vrut o relatie nu doar statutu de amant.
Sfatu meu pentru tine fetito e sa-l lasi pe baiatu asta ca e prea bun pentru tine si iti bati degeaba joc de sentimentele lui.

| Vix999 a răspuns (pentru WildDream):

Nu da pe bune acum : ea e mai mult stresata ca nu stie cum sa-i fie ei mai bine, nu are nici cea mai vaga urma de remuscare ceea ce inseamna ca ei i se pare normal ce se intampla. Asta e cel mai grav lucru.

| WildDream a răspuns (pentru Vix999):

Corect.
In loc sa aprecieze ca a gasit un baiat care tine la ea, ea isi bate joc de el si de sentimentele lui. Si cu buna stiinta pentru ca relatia cu celalalt dureaza de atata timp...

| Vix999 a răspuns (pentru WildDream):

Si mai are si 16 ani! Generatia asta e data rau peste cap!

| Vix999 a răspuns (pentru Vix999):

Pardon, are 15, face 16 in martie happy

| WildDream a răspuns (pentru Vix999):

Dap...De la 12-13 sex(prin toate gaurile si in toate pozitiile), amanti si amante pe la 14-15... oare mai incolo ce or sa mai faca?

| Vix999 a răspuns (pentru WildDream):

Nu stiu dar eu ma gandesc serios daca sa aduc sau nu copii pe lume... daca ies si ai mei tampiti? :S

| WildDream a răspuns (pentru Vix999):

Stai linistita ca tampiti nu au cum sa iasa ca doar or sa aiba partinti ok, doar ca societatea si vremurile astea in care traim pot sa-i faca asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi sătănico, de ce ai întrerupt relația de l-ai luat tocmai pe fostul dacă încă vă iubiți?! Ai descoperit pe ultima sută de metri că poate mai bine nu vă despărțeați? Mi se pare un gest oribil.
Cum s-a spus, acum ai o experiență cu cel vechi, știi ce poate, iar dacă despărțirea e din vina lui, atunci ia-l pe celălalt. Vezi pentru cine ai mai mare simpatia, imaginează-ți puțin viața fără unul din ei și cântărește.
Unul din ei tot va fi rănit orice ai face, o să se afle, nu ai încotro, fă ce îți spune rațiunea.

| LIN2010 a răspuns:

Nu cred ca este o catastrofa, dar... cel mai corect este sa-i spui totul si sa nu mai profiti de aceasta situatie; roata vietii se invarte...succes.

| LineGuide a răspuns:

Cum sa-l lasi?! Te iubeste enorm, esti inca un copil presupun, si gandesti ca unul! El tine la tine enorm, iar tu vrei sa-l dai pe fostul(presupun ca a existat si aici o problema daca e fostul).Nu il pierde, ca nu o sa-l mai ai.E normal sa fie gelos, el iti da dragostea lui, iar tu o dai altcuiva pe a ta?
Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| Mariana2B a răspuns:

Realizezi ca iti bati joc de sentimentele cuiva? Tu fiind in locul lui daca ai afla cum te-ai simti? Nu vreau sa crezi ca te critic dar faci o mare greseala roata se inoarce si o sa ai mai mult de suferit. Alege unu cel putin parerea mea.

| preotul1984 a răspuns:

Cel mai ok e sa alegi intre unul sau altul

| NinnaEog a răspuns:

Fratee!laughing tine-o tot asa! Oricum roata se intoarce chiar daca rezolvi problema acum(am vauzt un comm mai sus).Se v-a rezolva e la sine tongue.CREDE-MA happyBafta

| FloooBiu a răspuns:

Alegel pe amant, daca il iubeai intr-adevar pe prietenul tau, nu il inselai.winking Cred ca e cea mai buna solutie, si vorbata, prietenul tau nu merita ceea ce faci tu.happy