| Gogoasa24 a întrebat:

Salut, deci am încercat azi ceva, am fost cu prietena mea azi și am vrut sa facem sex, dar nu m-am excitat doar mi s-a ridicat când ne pupam dar când a pus mana și i-am băgat mana în zona intima nu s-a ridicat a pus și ea mana pe penis și nu s-a ridicat, care poate fi cauza? Nu m-am simțit excitat și era prima data și mi-e frica sa nu fiu gay sau by adică nu m-am excitat doar mi s-a ridicat și după se tot lasa jos. Am încercat sa facem sex undeva afara erau 4 grade. Prima data am încercat la mine dar aveam emoții mai mari

23 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, la 4 grade nu ti se scoala nimic, dimpotriva, totul ingheata si se blegeste!
Data viitoare alegeti un loc cald si placut, ca sa va rasfatati.

| Gogoasa24 explică (pentru Violleta2022):

Da dar când aveam unele gânduri și se mai ridica

| Gogoasa24 explică (pentru Violleta2022):

Și când ma pupam de mai ridica da nici la filmele de adulți nu se mai ridica

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gogoasa24):

Una este sa ai o erectie amarata cand ai anumite ganduri si alta este sa ai una adevarata, care sa sustina o partida sexuala.

| Gogoasa24 explică (pentru Violleta2022):

A zis ca a mai făcut cu altcineva și la ala s-a ridicat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gogoasa24):

Acela sigura mai avea experinte sexuale la activ.
La tine s-a adaugat si lispa totala de experinta, emotiile, frigul samd.

| darrio2007 a răspuns (pentru Gogoasa24):

A facut-o cu un ăla si s-a ridicat?

| darrio2007 a răspuns (pentru Gogoasa24):

A facut-o cu un ăla si s-a ridicat? Pe frig? Cautati-va un loc caldut.

| corbulalbrosu a răspuns:

Reiese ca in mod cert te-ai aflat intr-o stare psihico-mintala dar si fizica grav... ''alterata'' laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Stilgar a răspuns:

Baiete, esti consumator compulsiv de pornografie? Consumul excesiv de pornografie duce la desensibilizarea creierului. Ce e prea mult...e prea mult. Ti-am dat "hint"-ul...mai departe cauta pe net. Porn Induced Erectile Dysfunction.

| Gogoasa24 explică (pentru Stilgar):

Cum scap de asta?

| Stilgar a răspuns (pentru Gogoasa24):

Simplu, renunta la pornografie pentru o perioada de 90 de zile. Daca ti se pare greu, inseamna ca deja ai dezvoltat o dependenta. Dar, trebuie sa faci asta. Creierul isi va reveni si se va sensibiliza din nou...ai sa ajungi sa si erectii doar de la ganduri. happy

| Gogoasa24 explică (pentru Stilgar):

Și din cauza asta nici nu ma mai excita fetele? Dacă fac o labă se ridica și îmi dau drumu dar când sunt cu o fata abia se ridica

| Stilgar a răspuns (pentru Gogoasa24):

Da, pentru ca, creierul tau l-ai invatat sa se excite la laba si pornaciuni. Nu stie sa reactioneze cand esti cu o fata. Lasa pornografia si rareste laba si totul va fi bine. Cauta pe net, sunt studii in acest sens. Intra si pe yourbrainonporn.com. Nu esti singurul, aprox 30% din tinerii zilelor noastre sufera de disfunctii erectile, din cauza pornografiei. Spre deosebire de 2% cati erau in anii 1980. Abtine-te 90 de zile di ai sa vezi otel happy

| Gogoasa24 explică (pentru Stilgar):

Ok dar nici pornosagurile nu ma mai prea excita.

| Stilgar a răspuns (pentru Gogoasa24):

Pentru ca te-ai desensibilizat. La un moment dat ai sa ajungi sa te uiti la chestii tot mai extreme si nici asa nu ai sa mai obtii o erectie. Cauta pe net si ai sa intelegi mecanismul. E ca in cazul drogurilor.

| Gogoasa24 explică (pentru Stilgar):

Și m m-a speriat ca m-am uitat la shemale și ma excita și nu vreau sa ajung gay sau by pentru ca nu pot da am sentimente pentru asa ceva, doar pe tru o fata normala. Ma speriasem sa nu ajung gay sau by poate ma excitau din cauza ca restul nu ma mai excitau și aia era ceva nou la ce nu ma uitam? Gen alea ma infocau dar cele cu fete nu ma mai înfocat cam de prin vara si eram stresat sa nu ajung gay sau by, unii au zis ca e un fetish, poate e din cauza ca nu ma mai excitau filmele normale? Ma și masturba de 2 ori pe zi în fiecare zi câteodată și de 3 ori cam de pe la 14 ani pana la 19 dar anul asta nu m-am masturbat numai de 2 ori fără sa ma uit la porno. Și am 19 ani.

| Stilgar a răspuns (pentru Gogoasa24):

Pai de aia te uitai la transexuali. Aminteste-ti de vremurile cand te excita o fata topless...acum probabil, desi o condideri frumoasa, nu te mai excita. Pentru ca te-ai desensibilizat, abuzand de pornografie. Nu esti gay, foar creierul tau cauta metode sa se excite pentru ca celelalte sunt banalitati, ca ai abuzat de ele.

| Gogoasa24 explică (pentru Stilgar):

Și în cât timp o sa ma excite din nou fetele dacă renunț la porno și la masturbare complet cam cât timp vreau sa fac sex cu o fata nu mai vreau da ma masturbez dau da ma uit

| Stilgar a răspuns (pentru Gogoasa24):

Depinde de organism. Poate sa fie 14 zile sau peste 100. Majoritatea sunt ok dupa o luna, doua...dar resetarea creierului se face in 3 luni. Depinde cat de afectat esti... daca ai o dependenta pentru pornografie iti va fi greu sa "te lasi" de ea. Exact ca in cazul drogurilor.

| Gogoasa24 explică (pentru Stilgar):

Dar am sa îmi revin nu? Nu o sa fie permanenta chestia.

| Gogoasa24 explică (pentru Stilgar):

Cam în cat timp o sa imi revin