| teenwolf98 a întrebat:

Deci, faza e că sunt cam timid cu fetele, uneori nu știu cum să vorbesc cu ele. În fine. Vorbesc cu o fată de ceva timp și i-am zis să ne vedem, a acceptat. Din conversațiile cu ea am observat că e cam dificilă. Avem foarte multe chestii în comun, ne plac aceleași lucruri. Nu prea mă potrivesc eu cu multe, dar cu ea e altceva. Nu am mai plăcut o fată ca pe ea, e altfel. Mi-e teamă de "întâlnirea" asta, să n-o dau în bară, uneori sunt mut și nu vorbesc nimic. Nu prea știu ce să fac, un sfat m-ar ajuta, cred.
Have fun!

Răspuns Câştigător
| AdrianTzar a răspuns:

Salut. Faptul că nu vorbești foarte mult, nu e o problemă, chiar nu este, ascultă-mă pe mine, cel mai înțelept este să asculți, nu să vorbești. Faptul că aveți lucruri în comun, poate crea noi subiecte de discutat, dar cel mai important este omup, persoana in sine, nu de ce este ea pasionată, iar chiar dacă nu o să ai o relație, măcar o să cunoști pe cineva, lucru important azi! Timid, toți am fost, toți suntem, dacă nu ești timid, ești probabil nesimtit, scuzele de rigoare că ești mai trimid, ar trebui să le primească fata fără rezerve, dacă nu le primește, să ai grijă, și să te uiți spre cineva nu așa dificil. Este în regulă, doar să reușești să te uiți la celălalt, nu să te gândești mereu mereu la ce faci si ce spui, va ieși de la sine. Mai ales femeile nu vor să li se vorbească prea mult, ele dacă tu asculți, se simt ca si cum ai vorbit, mai ales un "da, aaa da, chiar așa este, bineînțeles, adică, oh" poate însufleți foarte mult discuția cu o fată happy

1 răspuns:
| wildthing a răspuns:

Sa fii sigur ca si ea are ganduri similare cu ale tale. Crezi ca ea nu e emotionata? Oricum, important este sa fii relaxat, pentru ca daca te straduiesti prea mult, incepi sa spui tampenii si devii ridicol. Important este sa fii prezent cu mintea acolo si sa nu fii visator, lasa conversatia sa curga de la sine si nu-i da raspunsuri in graba. Si inca un lucru: daca esti cu adevarat atat de emotiv, te ajuta sa te relaxezi daca inainte de a merge la intalnire, te masturbezi (serios).