| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci imi place de o fata, e cu 2 ani mai mica ca mine, dar o sa fim in acelasi liceu la toamna. E super de treaba, foarte frumoasa, etc. I-am zis ca o plac, si ea a zis ca ma place. Spune mereu ca ii place sa vorbeasca cu mine, ca o fac mereu fericita. Dar cand am spus ca o iubesc, a spus ca ea nu simte acelasi lucru, si ca a incercat si inca incearca sa se indragosteasca de mine. A spus ca ar fi vrut sa se indragosteasca de mine de la bun inceput si nu de alti ratati. Mi-a spus ca poate o sa fim sau nu impreuna. In fine, ce ar trebui sa fac? Ma doare cand spune ca nu ma place. sad

Răspuns Câştigător
| Bernardus a răspuns:

O scoti in oras, la un suc, la un film (dar nu la prima intalnire), la o plimbare prin parc, la piscina, la vreun concert la care sa ii placa(dar nici asta la prima intalnire) O chemi pe la tine acasa sa vedeti un film(nu in sensul de Netflix and chill) si iei si tu un film care sa ii placa si ei, (un horror ar fi ideal), vorbesti cu ea, si prin mesaje, si la telefon, ideea e sa mentii contactul cu ea, si sa faci evident faptul ca tu vrei o relatie. In cazul asta e un cuvant cheie: Insistenta! Trebuie sa insisti, nu in sensul de a o enerva, dar sa faci evident faptul ca o placi, sa petreci mult timp cu ea si sa vorbesti mult cu ea.

| RAY a răspuns (pentru Bernardus):

Insistenta nu da nastere iubiri nici atractiei fizice, il vede ca pe un frate atat

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In lipsa atractiei fizice orice ai incerca nu o sa te placa, asta e, te place ca pe un frate atat, degeaba te ti dupa ea ca ea e atrasa de acei asa zis ratati care o atrag fizic, asa e cand vrei fete frumoase dar tu nu esti compatibil fizic cu ea

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu ma vede ca pe un frate, doar a zis ca nu stie, zicea mereu ca-s minunat si alte lucruri. I-a placut de un baiat mai demult care a uitat-o la liceu, si mi-a spus ca ar fi vrut sa se indragosteasca doar de mine si sa nu mai sufere cu altii. Ma place dar nu cum o plac eu. sad

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Te place dar nu cum o placi tu, fata nu-i atrasa de tine fizic, degeaba ea vrea daca nu te place, a place un baiat este ceva invountar, tie isi place de una urata?

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea nu este hotarata sa aiba o relatie cu tine, incearca tu mai mult si poate se hotaraste si ea in privinta relatiei voastre,

| Sofer a răspuns:

Iesi la o intalnire cu ea si in timp ce va plimbati. gaseste o metoda prin care sa o saruti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu vrei să te resemnezi că ea nu te place. Încerci să-i oferi diferite motive că să te placă, un set de calități. Probabil te gândești că dacă insiști cu timpul ea se va atașa de tine și te va place, dar iubirea nu este rezultatul faptelor tale. Nu trebuie să ai un caracter corespunzător cerințelor și nevoilor ei. Simte ceva pentru tine sau nu. Vă lipsește acea chimie, acele sentimente intense și profunde, atracția fizică. Poate va încerca să se 'îndrăgostească' de tine, pentru ce îi oferi, dar nu de persoana ta. Apreciază-i sinceritatea. Înceracă să te liniștești sufletește, încearcă să te îndepărtezi de ea treptat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O sa fie mai usor la liceu, o sa o vad in fiecare zi, nu pot renunta la ea. Imi place prea mult.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Înțeleg, dar înceracă să fi rațional și respectă-i alegerea. Probabil speri că într-o zi te va place și ea. N-avea așteptări. Mai bine să fi surprins decât dezamăgit. Lasă să vină totul de la sine. Fă ce simți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor, o sa mai incerc, nu o sa renunt la ea, o iubesc prea mult. Multumesc pentru timpul vostru. big grin

| Stounos a răspuns:

Cu 10 sticle de vin si una de tarie se rezolva toate, daca bagi si maraciuca e garantata 100% treaba