| anonim_4396 a întrebat:

Salut din cauza unor probleme,de sanatate sa le spunem(nu va ganditi la cine stie ce boli),sunt nevoit sa imi vad iubirea vietii mele in bratele altui baiat.O iubesc,ma iubeste, mi-a acordat nenumarate sanse la care le-am dat cu piciorul deoarece nu cred ca ar putea trece cu vederea problema mea, din cauza asta am ales sa si evit o posibila relatie cu ea.Ma simt legat la maini,neputincios si cu moralul la pamant in aceste momente,neputincios deoarece sunt nevoit sa imi las jumatatea sa fie fericita langa altcineva,fericita langa cineva care sunt convins ca nu are nici pe jumatate atatea sentimente cate ii port eu ei,dar sentimentele astea nu prea mai valoreaza nimic acum,data fiind problema in cauza.Ei probabil ii este mult mai usor sa treaca peste,deoarece probabil in acest moment crede ca nu mai simt nimic pentru ea,si e mai bine sa creada asta deoarece daca ar stii cat de mult o iubesc si acum si-ar face din nou sperante desarte,dar la mine nu e chiar asa simplu,deoarece ea e singura fata pe care am reusit sa o iubesc vreodata,si acum sunt obligat si nevoit sa o vad langa altcineva. Poate multi veti rade de acest post,si nici eu nu stiu de ce am postat aici,mai ales ca baiat,poate din nevoia unui sfat, sau doar din nevoia de a ma descarca emotional si a impartasi problema mea cu cineva, deoarece nu cred ca exista durere mai mare decat sa vezi singura femeie pe care ai putea sa o iubesti langa altcineva.Acum ca sa ma intelegeti eu nu am venit aici sa ma plang,deoarece sunt foarte hotarat sa o las sa fie fericita,intrebarea mea de fapt e ce as putea face sau ce m-ar ajuta sa trec mai usor peste asta? ce as putea face sa nu ma mai gandesc in permanenta la ea? cand o vad ca e online pe facebook deja imi imaginez ca vorbeste cu el si trec brusc de la extaz la agonie, cand nu e online imi imaginez ca se intalneste cu el, tot timpul imi fac fel si fel de scenarii care imi fac doar rau.Si stiu ca nu fac bine ca sunt tot timpul cu gandul la ea,dar mi-e foarte greu sa trec peste,desi stiu ca trebuie sa o fac,eterna poveste in care mintea si inima se bat cap in cap,cum spune si Nimeni Altu' intr-o piesa "Inima mi se rupea,mintea-mi spunea las-o sa plece".Am ajuns sa ma inchid de tot in mine, sa ma comport ciudat cu apropiatii, am devenit mult mai irascibil si mai nervos.Desi viata m-a supus la multe incercari, va jur cu mana pe inima ca asta e cea mai grea, sa-ti vezi iubirea vietii tale langa altcineva.Imi pare rau daca cumva va plictisit sau amuzat postarea mea, dar daca cumva a-ti trecut prin asa ceva sau aveti un sfat cum as putea trece mai usor peste asta, orice ajutor este binevenit.
P.S:Incredibil cum niste chestii minore iti pot distruge intreaga viata.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si eu am pierdut o sansa destul de buna la o firma imensa din cauza unui prost care din cauze nejustificate m-a executat la niste teste dar am gasit alta firma unde lucrez mai putin, nu imi schimb locatia si salariul e aproape la fel fata de prima firma, ei au pierdut un om serios dar e treaba lor, si cine stie sa valoreze un muncitor il primeste. Femeile sant la fel ca locurile de munca se mai schimba e normal

| W0LF7 a răspuns (pentru mgtow):

Iti multumesc frumos pentru raspuns, ai dreptate si am inteles ce vrei sa spui, dar daca e sa te intreb daca ti-ar fi la fel de usor sa renunti la actualul loc de munca care iti place atat de mult precum ti-a fost sa il schimbi pe celalalt?

| Aasdfghj a răspuns:

Pune-te in locul ei si apoi gandeste-te daca vrei sa-i spui ca o iubesti sau alegi sa stai departe. Vii si te plangi dar totusi e vina ta ca traiesti durerea asta. happy In loc sa o tii departe de tine mai bine discuti cu ea. Daca te iubeste o sa treaca peste orice pentru a fi cu tine. Daca nu, macar gandeste-te ca i-ai acordat sansa de a alege. Bafta!

| W0LF7 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Multumesc frumos pentru raspuns, eu ce imi doresc momentan e sa trec peste, tocmai un sfat in legatura cum as putea face asta am si cerut, desi imi este greu.Eu nu am de gand sa intervin in relatia lor,nu m-am gandit absolut nici o secunda sa fac asa ceva, deoarece este imoral, fara dragoste nu rezista nici o relatie, deci daca relatia lor va fi de lunga durata inseamna ca am facut un lucru bun ca am stat deoparte, in caz contrar.vom vedea big grin
Mersi Frumos
PS:Frumoasa pagina de Tumblr happy

| Purec a răspuns:

Dar ce ai omule, sida, cancer, esti pe duca? Ti-ai dat seama ca esti poponar? Tu spui "chestii minore" si te lamentezi aiurea. Spune-i ce simti pentru ea si las-o sa aleaga ea. spui ca o iubesti, dar ii rapesti o alegere importanta?

| W0LF7 a răspuns (pentru Purec):

Intr-un fel sau altul multumesc de raspuns happy,nu ii rapesc nici o alegere, deoarece ea momentan este intr-o relatie, nu am cum sa intervin si nu imi doresc sa fac asta, ce am cerut eu e un sfat sa trec mai usor peste asta, ca m-am lasat dus de val si am intrat prea mult in detalii este vina mea happy mersi totusi pentru imbarbatare laughing

| Purec a răspuns (pentru W0LF7):

Nu am vrut sa te simti prost au ceva de genul, doar ideea de: Nu lasa sa treaca pe langa tine nimic, moral, imoral, daca tu o iubesti, si ea te iubeste, nu lasa nimic sa intervina intre tine si ea. Nu trebuie sa treci peste, ci sa pui lucrurile in ordine

| Oana92 a răspuns:

Oricat incerc nu reusesc sa imi explic aceasta nevoie de a fi martir? Ce problema asa mare ai de esti nevoit sa o lasi sa plece? Astea sunt vorbe de telenovela. O iubesti si mai si sti ca ea te iubeste? Pai muta frate muntii din loc pentru ea! Ca asta e iubire!

| peperonies a răspuns:

Vezi ca prostia nu intra la probleme de sanatate.

| Lawliet14 a răspuns:

In primul rand, sper sa-ti rezolvi probleme de sanatate (mai mari sau mai mici), adica sa lupti! Asta e crucea ta pe care trebuie sa o duci. S-ar putea sa fie in legatura cu Dumnezeu daca esti un om bun.

In al doilea rand, daca ea stie, tu nu ai ce sa faci. Ea alege, intelege. Nu-ti subestima atat de mult adversarul! Da, poate ca ai dreptate si nu o iubeste atat de mult, dar daca o iubeste? Suficient sau poate mai mult?

In alta ordine de idei, tipa stie ca o iubesti? Poate ne oferi mai multe detalii ca sa stim ce sa-ti raspundem. Trebuie sa cunoastem mai multe, eu i-as fi aproape persoanei pe care o iubesc. Insa asta e alegerea ei, tu nu o poti forta sa-si semene. Stiu insa ca e greu sa vezi toata situatia asa tinand cont ca o iubesti. http://stirileprotv.ro/......-foto.html

PS. Te inteleg ca esti un om foarte bun si ai o suferinta (nu frustrare).

| W0LF7 a răspuns (pentru Lawliet14):

In primul rand iti multumesc pentru raspuns,in al doilea rand el nu e adversarul meu,deoarece eu nu intervin in relatia nimanui,tocmai de aceea am cautat o vorba buna aici,si nu in alta parte si tocmai de aceea am intrebat cum pot trece peste nu cum pot sa ii despart, deoarece nu imi doresc sa ii despart, si in legatura cu iubirea lui fata de ea, iarta-ma daca sunt putin sceptic deoarece un om nu se schimba de pe o zi pe alta, dar nu vreau sa intru in detalii happy iti multumesc frumos

| MrLucas a răspuns:

Daca chiar vrei sa te ajutam spune care e problema,cat despre iubire, cand iubesti pe cineva nu iti deschizi picioarele pentru altul, consoleaza-te cu ideea asta.Da, poate ii esti drag, dar nu cred ca e cazul de iubire.