| Flavianadx a întrebat:

Salut dragi membri. Eu sunt Flaviana si de cateva zile am aterizat la matusa mea Suzi unde sunt nevoita sa imi petrec timpul cand se satura parintii de mine. Eu sunt o fata cuminte si culta si imi mai bat joc de profesorii slabi la scoala. Dar acum ca nu s-a mai facut a trebuit sa-l chinui mai mult pe frate-miu. In fine.
Eu am probleme mari aici la tusica Suzi, care e o femeie de moda veche si cu frica de Dumnezeu si cu multe idei fixe. De cand cu pandemia o parte din casa s-a transformat intr-un mediu steril, practic atunci cand intri treci printr-o camera care a fost amenajata in asa fel incat o parte este pentru dezbracare, o parte pentru depozitat alimente si alte obiecte de afara, o parte pentru pulverizat dezinfectant pe tot corpul, iar alta parte pentru imbracat cu haine de casa. Hainele de afara si tot ce intra in casa trebuie sa stea o vreme la lumina UV pentru sterilizare de abia apoi se pot atinge. Sotul ei lucra la un spital si a facut rost de acolo de toate astea. Avea si combinezon la inceputul pandemiei, asa iesea la cumparaturi, de abia de cateva saptamani a convins-o sa renunte la el, ca e vara si lesina pe strada cu el.
Anul asta cred ca i s-a pus pata sa ma combine cu baiatul unei vecine, Marcel. Ea e prietena buna cu bunica lui, stau toata ziua si barfesc, discuta chestii bisericesti, merg la impartit etc etc. Eu l-am cunoscut pe Marcel, dar ala e un tip mai tocilar asa, sta mai mult la calculator, nu prea iese din casa. Cand vorbesc cu el imi zice asa sasait cat de bine i-a mers in jocurile lui de cand cu pandemia, ca n-a mai iesit din casa cu lunile si poate sa se joace mereu. Pe deasupra pare si cam gay. Singura parte buna e banii si averea familiei lui, parintii i-am vazut numai cu masini scumpe. Cred ca-s medici sau afaceristi nu stiu ca nu prea ii dau atentie baiatului cand il aud asa sasait ma enervez instant oricum nu zice mare lucru, mai mult de jocuri vorbeste. Eu vara de felul meu sunt super hot si ala cum e pampalau se cam pierde in fata mea... azi se holba la mine de sub fusta bunicii zici ca-i Ponta in campanie, imi vine sa-i dau palme, sa-l bag cu capul in litiera cainelui. Voi ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Interesantă tușică aveți!
A transformat casa în "spital suport pentru COVID 19".
Iar, referitor la băiat, da ai dreptate, tușica e de modă veche, procedează ca acum peste 30 de ani în urmă.
Sfatul meu este să încerci să joci puțin teatru, profită puțin de situație, ca să ai mai multă liniște!

| Flavianadx explică (pentru romeo78):

Pai joc teatru si trag de timp pana plec de la tusica. Dar data viitoare cand vin, iar o ia de la capat cu Marcel ce viteaz, educat si frumos, calare pe mertanul lu tasu. Degeaba ii zic ca nnu imi place de el.

| roty78 a răspuns (pentru Flavianadx):

Când te mai duci spune-i că ai iubit.
Arată i o poză de pe net.

| Flavianadx explică (pentru roty78):

Nu merge, ca le are cu stalkingu si o sa isi dea seama ca il mint. O sa caute persoana din poza... sunt softuri care fac asta.

| romeo78 a răspuns (pentru Flavianadx):

Fi mai bărbată și pune piciorul în prag! Spune mătușii că nu vă interesează băiatul și gata!

| roty78 a răspuns (pentru Flavianadx):

Spune-i că nu te interesează băieți.
Spune-i ca te tot gândești să te călugărești

19 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

laughing)))). tare povestea ta. Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asta de dragul parintilor. Poti sa-i dezactivezi siguranta de la panoul de curent daca te invita la el

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca ai multa imaginatie si fabulatie, inserata in povestea asta.
Apuca-te de scris povesti, ti-ar prinde bine, mai ales ca esti atat de plictisita!

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu îți place de el nu îl băga în seamă.

| Sofer a răspuns:

Spune-i mătuși tale ca nu îți place de el.

| alexalx1234 a răspuns:

Daca tot te enervează că vorbește doar de jocuri ignoră-l. Aia e pasiunea lui. Dacă era genul de băiat rău îi săreai în brațe mai ales că are familie bogată cum ai spus. E așa greu să îl ignori? Am observat că toate fetele din ziua de azi au ceva cu băieții care se joacă, vreți să stea mereu cu voi și să nu mai aibă timp de ei

| Lule a răspuns (pentru alexalx1234):

Prietene, de ce-ti mai faci iubita daca nu vrei sa stai cu ea? Stai singur si te joaca, n-are nimeni nevoie de un pierde-vara drept iubit.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Lule):

Acolo am spus un adevar. Daca nu esti in stare sa deslusesti ce am scris da scroll si aia e

| Lule a răspuns (pentru alexalx1234):

Adevarul pe care-l crezi tu, nu este un adevar universal. N-am ce deslusi.

| Flavianadx explică:

Multumesc de raspunsuri. Nu sunt materialista. Eu il ignor dar tusica mea imi tot vorbeste de el ca-i baiat bun. Cred ca ea il cheama la petit... cand vine bunica-sa in vizita ii spune sa-l ia si pe el. Vine cu laptopul sa-mi arate ce stie el, dar eu mai scot routerul din priza ca-s malefica si vreau sa-l pun in dificultate. Se plange saracul ca merge greu netul.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Lasa l dreacu, daca tie nu iti place nu te complica (,) cu el, plus ca nu e ok sa fii golden digger

| Flavianadx explică (pentru CerealaCuOchi):

Se zice gold digger

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru Flavianadx):

Nu si daca te refereai la cautator auriu si nu de aur:/

| Lecorbusier a răspuns:

Wow esti gen super hot

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Daca nu-ti place de el, nu te gandi sa-ti strici reputatia cu un "mainclaft pleiăr", iar daca esti materialista eu zic sa dezvolti tu personal pentru a stii ce faci cu viata ta sa-ti dezvolti tu singura banii, sa nu depinzi de nimeni
Peace