| Roberrt21 a întrebat:

Salut, după cat timp se usucă sau dispare sperma de pe penis dupa ejaculare? Fără a ma spală?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma care ramane pe suprafata glandului penian (a capului penisului) se usuca si dispare in decurs de cateva minute. Sperma care ramane in uretra dupa ejaculare, de regula dupa 5-15 minute devine foarte fluida in urma unui proces natural de fluidizare si din acest motiv se scurge din uretra in totalitate in urmatoarele circa 2-3, maxim 4 ore chiar si daca barbatul intre timp nu urineaza. Sanatate!

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Trebuie sa stii ca... chiar daca te speli, "urmele" de sperma pot sa mai ramana pe canalele seminale sau uretra, chiar si dupa urinare.

Poti sa gasesti pe internet o gramada de informatii despre acest lucru cu usurinta :)
Vezi si: https://www.tpu.ro/......mesc-mult/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam după un somn bun. Dar nu dispare, doar se usuca si apoi miroși a embrion nefăcut. SPALĂ-TE!