| anonim_4396 a întrebat:

Dupa multe incercari de abordari fete pe Facebook niciuna nu are succes si se pare ca e pierdere de timp. Asa ca dragilor niste sfaturi cum sa intalnesti fete online, offline si viata reala.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca le spui din ce localitate esti.

| danbnz a răspuns:

Cati ani ai?
Asta ca sa ne dam seama cam ce experienta de viata ai si ce sfaturi ti se potrivesc raportat la varsta ta.

| Sofer a răspuns (pentru danbnz):

Am 23 si vad ca niciuna nu raspune si incep cu un simplu "buna" ori ma lasa cu seen si nu raspund.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Sofer):

Poate ca nu sunt interesate, sunt plictisite de genu'de bajeti (sa fie contactate online de prea multi dubiosi/plictisitori) laughing))) in viata real mi se pare ceva correct si normal sa abordezi pur si simplu "fata" si eu m-am lasat de mult pagupasa de asemenea specii"online" desi si n viata real e destul de greu sa "agati" pentru ca nici unul dintre sexe nu are tupeul de a face pasul asta.

| Mosotti a răspuns:

Intra pe site de matrimoniale gen sentimente, placere, matriominiale, badoo. cauta pe google sa vezi site-urile, intra, plateste si acolo vei gasi sigur, ca sunt oameni care vor acelasi lucru. pe FB e mult mai greu, majoritatea sunt cuplati deja. Daca arati bine, vei avea destule raspunsuri la mesaje de la destule fete, apoi va schimbati telefoanele si iesiti si vezi ce iese. E f simplu. Nu te lua dupa multi care zic ca nu merge pe net, merge chiar f bine, ca in real e greu sa gasesti, tot asa majoritatea is cuplati. Aia zic ca nu merge ca nu arata bine si ei nu au avut succes, asa cum nici in real nu au de fapt. Este si util sa existe ce exista si anume un loc unde sa ai multe persoane care vor partener, ca nu stai acolo luni, va vedeti in real apoi. Selectezi orasul tau si aia e. Daca nu arati atractiv, atunci ai o problema, asta tu stii, eu ti-am zis ce sa faci ca sa ai mari sanse. Cand ii aud "aaa acolo nu-s oameni de calitate", de parca in real oamenii nu pot sa nu fie de calitate, ce sa-ti zic. Si in pe site nu-s tot oameni? Si in real si in nereal putem avea surprize neplacute, sau placute.

| alina2k18 a răspuns:

Probabil nu arati bine sau cine stie ce profil si ce poze ai laughing sau tintesti numai la bunaciuni tu fiind vai de tine.
E nasol daca nici online nu te baga una in seama.
Intalnesti fete la locul de munca, la facultate, la party uri, prin cunostinte comune.

| Sofer a răspuns (pentru alina2k18):

Cum sa fiu vai de mine? Tu te auzi ce spui? Nu sunt vreun urat sau sarac cordit sa fiu vai de mine.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru alina2k18):

Cunosc foarte multi "urati" si "vai de ei" care acum au familii etc... eu zic ca depinde foarte mult de noroclaughing)

| alina2k18 a răspuns (pentru BuBBlesykeSs):

Aia nu cred ca o ardeau pe onlinewinking

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru alina2k18):

Asta clar ...nu vezi ca acum online ul este la puteresad triiiiiiiiiiiiistcrying

| Miriam04 a răspuns:

Fa ceva diferit care sa implice socializare multa...de exemplu, o prietena si-a facut un iubit la un curs de dans pentru adulti (dansuri moderne), o alta si-a facut prieten la un curs de Web Design...
Daca nu, mai poti incerca ceva site-uri de dating, gen tinder