| Flavyuseduard a întrebat:

Salut, Edi sunt am 22 de ani, mutat de 4 luni în Timisoara, nu stiu de ce, dar cineva sa ma ajute, nu reușesc sa-mi fac curaj sa întru în vb cu o fata în club/pub, nu am prieteni decat colegii de lucru care stau la dracu in praznic. Nu arat rau de loc, merg la sala, super ok fizic (pot confirma cu poze) dar in pub de ex astea sunt prea "bune", n-am gram de tupeu..sunt satul sa ies singur si simt cum trece timpul asta pe langa mine. Incep sa o iau razna jur. De ce altii au papusi si ingeri si eu pauza...nu mai suport sa stau singur si sa vad lume impreuna plus ca merg la cafea (la versus pentru cine e din Timisoara) vin tineri joaca biliard impreuna rad, glumesc, fete dragute, iar eu tot singur si cafea si jocul, ma simt deja prost... vreau si eu sa am cu cine sa rad, sa joc etc, merg în puburi n-am pic de tuper sa vb cu vreuna, ma chinui pana merg deja e altul pe ea, una buna vreau și eu atat, una. Ajutor va rog, încep sa disper.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca altii au invatat sa deschida gura si sa vorbeasca frumos si respectuios cu o fata, de acea au langa ei papusi si fete dragute.
Nu-i greu sa vrei sa deschizi gura...dar trebuei sa lasi aroganta, orgoliul sau ce te retine aucm sis a inveti sa deschizi gura.
fete gasesti cu sutele oriunde mergi, mai putin prin cluburi si puburi, unde gasesti "parasute" care merg sa-si racoleze clientela.
Daca vrei o fata frumoasa si cuminte, caut-o prin magazine, pe la servici, pe la statia de autobz, la cumaparturi, la biblioteca samd.

| Flavyuseduard explică (pentru Violleta2022):

Nu ma judeca dar vr una ușoară, vr sa mi trăiesc partea asta de viata. Dar nu reușesc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Flavyuseduard):

Din aia "usoara" gasesti pe toate drumurile de centura ale orasului, doar sa ai 200-300 lei la tine si te gasesc ele happy

| Flavyuseduard explică (pentru Violleta2022):

... nu din astea ..dmn ce zic eu și ce înțelegeți. Vr doar sa reușesc sa combin una buna atat.

| Cousteau a răspuns (pentru Flavyuseduard):

Cântă la altă masă; poate găsești o băbăciune dornică să fie omenită. laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Flavyuseduard):

"acum 15 ore | Flavyuseduard explică (pentru Violleta2022):
... nu din astea ..dmn ce zic eu și ce înțelegeți. Vr doar sa reușesc sa combin una buna atat."

Nu prea face sens ce spui "Vr doar sa reușesc sa combin una buna atat"
Cum adica sa o combini? Cu ce? Cu cine? de ce sa combini?

| Flavyuseduard explică (pentru Violleta2022):

Sa mi dovedesc ca si eu pot, și ca să pot fi liniștit, asta îmi doresc strict.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Flavyuseduard):

Tu tot nu ai inteles ce te-am intrebat!
Ce inseamna "sa combin" in mintea ta?

A combina inseamna a amesteca doua lucrui!
Tu ai mentionezi mai sus doar un singur lucru ca vrei sa "combini una" ...cu ce anume sa o combini?

| Flavyuseduard explică (pentru Violleta2022):

Sper ca ești în 2022, sa combini e sa întemeiezi o relație fie deschisa fie seriosa cu o fata pe care o placi sau vrei. Ce e asa greu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Flavyuseduard):

Invata sa vorbesti clar si corect, fiindca o fraza neterminata chiar si atunci cand spui "combini" nu face sens si nu atrage o fata inteligenta.
Nu-i greu...dar este incorect si denota superficiliatate si lipsa de educatie generala!

| Flavyuseduard explică (pentru Violleta2022):

Vrei sa răspunzi la întrebarea sau nu? Lasa ma dracu cu prostiile acum

| Violleta2022 a răspuns (pentru Flavyuseduard):

Sincera sa fiu, nu am vazut in topicul tau nici un semn de intrebare...

| Violleta2022 a răspuns:

Un sfat:
Daca vrei cu adevarat un raspuns sincer si serios de la o fata, schimba poza de la avatar cu fata ta, imbracat decent, nu cu muschii, ca nici o fata nu este interesata de muschii cuiva, asta fiind doar o poza pentru baieti ca s ava luati intre voi, dar poza nu arata ca ai fii un tip inteligent sau atractiv la fata.

| Flavyuseduard explică (pentru Violleta2022):

Dacă tu nu ești atrasa de fizic nu înseamnă că așa s toate. Am avut succes pe partea asta și știu ce spun

| Violleta2022 a răspuns (pentru Flavyuseduard):

Ma indoiesc ca ai avut succes vreun pic cu muschiuletii si pozele astea, odata topicul tai scrie clar cat de disperat esti sa fii singur, sa nu gasesti nici macar o fata cu care "sa te combini".

Uite aici declaratia ta:
"....sunt satul sa ies singur si simt cum trece timpul asta pe langa mine. Incep sa o iau razna jur."

"... vreau si eu sa am cu cine sa rad, sa joc et, merg în pub uri n-am pic de tuper sa vb cu vreuna, a chinui pana merg deja e altul pe ea, una buna vreau și eu atat, una. Ajutor va rog, încep sa disper.".

Si crede-ma pe cuvant ca muschii sunt doar pentru voi baietii, sa va laudati cu ei, ca pe noi fetele ne lasa complet rece si neinteresanti, ca aia nu vorbesc si nu ne spun nimic despre tine. Pe noi ne interseaza inteligenta si prezentarea ta generala, cum esti imbracat, cat esti de curat, ce gandesti, ce vorbesti, cat esti de politicos si de rafinat, cat esti de bland si elevat samd.

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Nu trebuia să îți pui numărul de telefon aici că o să te sune bezmeticii de aici sa îți facă farse.
Bun,o să vorbesc din proprie experiență.
Asta vara eram cu un prieten la terasa și mi-a picat cu tronc o chelneriță de acolo. Dupa o ora m-am dus la ea,i-am zis că e foarte frumoasa și i-am cerut un IG,numar de telefon că se ne mai vedem și cu alta ocazie.
Fata m-a refuzat dar a și zâmbit în același timp,asta a fost prima data la mine.
Referitor la tine,dacă ești într-un pub,club și it place de o fata numeri până la trei in minte,te duci la fata respectiva, te prezinți, îi zici că îți este simpatica, îi faci un compliment și îi ceri un număr de telefon sau Instagram ca să menții legătură cu ea și apoi găsești ceva in mod spontan să vorbești cu ea.
De asemenea trebuie sa fii spontan, energic și să emani energie pozitivă.
După ce abordezi prima fata automat o să spargi gheata și o să abordezi și alte fete in viitor.

| Flavyuseduard explică:

Și n am cu cine ieșii, nici cu colegii de lucru nimic, nu am cu cine.