| anonim_4396 a întrebat:

Salut, este ok sa faci pozitia 69 intr-o relatie serioasa...

15 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intr-o relatie serioasa e indicat sa faci toate pozitiile de sex posibile si sa descoperi impreuna cu jumatatea ta ce va place si ce nu.Ambilor.
E modul in care relatia se adanceste si mai mult, este un nou mod de a comunica cu celalalt si de a va lega cu legaturi si mai stranse, si mai intime!
happy

| stef87 a răspuns:

De ce nu? Faptul ca te casatoresti cu cineva inchide tot tacamul erotismului? Din contra, ar trebui sa aveti cat mai multe pozitii in program, pentru binele relatiei. Varietatea inseamna evitarea monotoniei. Singura problema e daca va place amandurora.

| darrio2007 a răspuns:

Este ok orice, daca este de comun acord.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Perfect normal

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, doar daca ambii partneri accepta sexul oral, concomitent.

| mihai69 a răspuns:

E ok și într-o relație simplă de tip fwb.

| Lukasssz a răspuns:

Da,ofc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer? Dupa parerea mea Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poți face mai multe poziții, nu doar 69 și bine ca ai precizat ca ai o relație serioasa, ca altfel s-ar fi trezit careva de pe aici sa zică ca doar o fac. Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poți face mai multe poziții, nu doar 69 și bine ca ai precizat ca ai o relație serioasa, ca altfel s-ar fi trezit careva de pe aici sa zică ca doar cwrvele o fac. Bafta

| Aditu94 a răspuns:

Salut, daca vrei sa incerci ceva nou, DA, intr-o relatie s-au casnicie, relatia sexuala este destul de importanta, cu cat faceti sex mai mult, cu atat va apropiati mai mult si la fel de mult va apropiati. Faptul ca faceti sex oral pe rand, e ok, dar daca vreti sa fie o placere din ambele parti, iti recomand pozitia 69. Dar faci cum simti si cum considerati impreuna.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Si intr o relatie neserioasa care e problema? laughing

| MichailOfilescu a răspuns:

Desigur, poti incerca si pozitia mortului.

| Kranci123 a răspuns:

Nu frate, normal ca nu, trebuie mai intai sa mergi la preotul la care te-ai spovedit in ultimii ani si sa ii ceri aprobarea, aprobare intrecare daca o primesti o sa vina si cu o pedeapsa pentru ca asa ceva nu este crestineste, nu poti sa faci sex ca animalele, Domnul a lasat doar pozitia misionar si secsul nu se face pentru placere ci doar pentru procreere! Mare atentia la capcana diavolului! Sa nu te manace betisicu!

| politisttexan a răspuns:

Nu, te vede dzeu