| Sexyboy18 a întrebat:

Eu am 18 ani sunt împreuna de 2 luni cu o tipa de 17, acum 3 zile am făcut 2 luni și din păcate nu ne-am văzut. Pana miercurea trecută eu am fost plecat cu un proiect cu școala in America și înainte de plecare fusese ziua ei, luasem cadou din timp. Tot ce trebuie doar ca a avut o forma de varicela și nu am putut sa ne vedem asa ca am lăsat totul pentru când ma întorc. Asa ca ne-am văzut acum când m-am întors la un spectacol de dans unde mai erau destule colege de-ale ei și i-am dat și cadou. Chestia e ca nu m-am simțit chiar in largul meu cu toate prietenele ei adică erau anumite discuții când ne-am oprit pe o banca la care nu știam ce sa zic și ma simteam puțin in plus. Ei bine i-am propus vineri sa ieșim duminica și zicea ca oricând numai nu duminica asa ca am zis luni sa mergem la piscina dar a zis ca mai bine joi și ca ziua următoare adică azi merge la ziua unei colege și ca dacă e ne vedem mai pe seara la o plimbare, dar nu ne-am mai văzut azi pana la urma și ea nu mai pomenește nimic de plimbarea la care trebuia sa ieșim. Acum face niște glume despre o profa și lasă subiectul uitat. Nu stiu cum sa procedez

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fii mai ferm in decizii si intrebari, cand vorbetsi cu ea.
intreba-o daca vrae sa mearag la mare cu tine si doar cu tine.
Spune-i ca vrei sa fiti singuri si vrei ca sa nu fii amestecat prntre prietenii ei, ca si cum ai fii un amic oarecare.
Daca suteti iubiti, atunci este bine sa fiti doar voi doi.
Prietenii apar ocazional, pe la intalnirile voastre, dar niciodata nu sunt prioritate, in viata ta si a fetei.

| Sexyboy18 explică (pentru Violleta2022):

Pai e o tabăra asta și ea merge oricum cu prietenele ei și mi-a propus sa vin și eu. Eventual cu alta ocazie pot sa ii propun sa mergem doar noi 2 ca acum nu pot sa le zic la prietenele ei sa nu vina doar cine sunt eu sa le zic asta. Acolo o sa ieșim mult in cluburi și din astea și atunci mi se pare normal sa fiu și eu cu ea doar nu merge singura.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sexyboy18):

Nu am stiut ca-i vorba de tabara, ca nu specificasesi de la inceput. Vezi cum se comporta in tabara, daca vrea sa fie cu tine, sau mai mult cu prietenele ei.

| Sexyboy18 explică (pentru Violleta2022):

Și dacă e asa și vrea sa fie mai mult cu prietenele ei ce pot face in sensul asta?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sexyboy18):

Nu poti face nimic, fiind semn ca nu o interesezi ca prieten/iubit, ci ca un oarecare prieten.
Poti sa-ti cauti alta, evident. Una care sa fie interesata mai mult de tine, d ecat de grupul de prieteni.

| mihai69 a răspuns:

„... sunt împreuna de 2 luni cu o tipa..."
===
Ba nu „ești" deloc împreună cu ea. Aia cam face mișto de tine.

| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu ea, oricum nu prea mai pare încântată de relația voastră din cate ai povestit.

| sofisis a răspuns:

Nu cred ca mai vrea ceva...
Oricum, intreab o direct. Ce v o place sa ghiciti in stele, nu stiu. Intreab-o cu subiect si predicat de ce gaseste atatea motive sa nu va vedeti si daca mai vrea sa continue relatia sau nu.

| Sexyboy18 explică (pentru sofisis):

Nu stiu dacă e cazul sa o întreb având in vedere ca ne-am făcut deja planuri pentru vara asta sa mergem la mare la Costinești și chiar a vrut mult sa vin și eu

| GouDidodino a răspuns:

Cel mai probabil, nu vrea sa iasa cu tine, nu mai insista, mergi mai departe

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

In timpul plecării tale si-a facut de cap iar acum nu o mai atragi, probabil. Las-o asa, nu ii mai da atentie ca va veni ea după tine apoi

| username2208 a răspuns:

Cel mai probabil nu vrea sa fiti doar voi doi, de aceea la "intalnire" si-a adus prietenele, chestia asta trebuie sa o discuti cu ea, sa o intrebi direct de ce nu vrea sa fiti singuri sau de ce evita sa va vedeti, poate nu se mai simte ok in relatie si vrea sa va despartiti si nu stie cum sa iti spuna de aceea vrea sa pastreze distanta, acum doar ti am spus parerea mea, poate nu o fi asa, dar ti am zis, nu mai ezita si intreab-o direct. Si chiar daca nu va mai merge relatia, viata nu se termina la ea, sunt o multime de fete care ar vrea atentia pe care o poti oferi tu. Sper ca te am ajutat

| Sexyboy18 explică (pentru username2208):

Nu cred ca e cazul sa o întreb dintr-un simplu motiv: am vorbit sa mergem împreuna la mare la Costinești ( bine vin și prietenele ei ) dar a zis sa vin și eu și când eram pe punctul de a nu plăti la timp un avans a zis ca nu era problema ca îl plătea ea semn ca ar vrea sa vin și eu. Chestia la ea e doar ca e foarte activa social și mereu are ceva de făcut aproape