| Despartitplzajutor a întrebat:

Eu am o iubita de care nu imi place. Ne-am pus impreuna dintr-o joaca, iar ea sta la 200 km de mine. Nu prea vorbim si vreau sa inchei relatia asta. Problema este ca sora ei e o profesoara de a mea, si nici ea nici parintii nostri nu stiu. Cum sa fac sa nu o supar?

2 răspunsuri:
| AliTheo18 a răspuns:

Pur si simplu te desparti de ea, ii spui adevarul, sunt 200 km, gandeste-te, eu sunt de parere ca si ea crede acelasi lucru daca spui ca nu prea vorbiti. Ii spui, asta e solutia, nu poti sa nu o superi, la inceput oricine e suparat din cauza despartirii, dar trece in timp.

| Elly63 a răspuns:

Îi spui pur şi simplu că vrei să vă despărţiţi pe motiv că nu o placi şi distanţa dintre voi este una considerabilă, iar asta nu mai e relaţie practic, dacă nu prea mai vorbiţi. Dacă te iubeşte, adevărul va fi mai uşor de suportat acum decât mai târziu când se va îndrăgosti mult mai tare de tine. O va bucura să afle purul adevăr. Iar dacă ea este o fată înţelegătoare şi care ştie ce vrea, atunci te va înţelege cu siguranţă. Nu trebuie să îţi fie teamă că o vei supăra pe ea sau pe membrii familiei ei. Ei te vor înţelege. Succes!