| Patricia96 a întrebat:

Eu maine trebuie sa plec la mare (numai pot da inaipoi in nici un fel).dar de cateva zile ma durea amigdalita.Asa ca am luat antibiotic de 2 ori!

Dar..de dimineata m-am trezit cu cateva pete albe pe amigdalita[cred ca este puroi] ce as putea face? Verisoara mea mi-a spus ca nu patesc nimic daca ma bag in apa deoarece apa de mare face foarte bine corpului! Astept

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Fa gargara cu apa sarata, bea ceai de musetel sau de salvie. Masoara-ti temperatura, daca ai peste 37, atunci nu te baga in apa si fereste-te de curent. Sau poti intra un pic in apa, insa sa ai grija sa nu-ti fie rece (nici de la apa, nici de la vant cand iesi din apa, nici de la altceva).
Bea numai lichide calde (la temperatura camerei sau mai calde).
In privinta antibioticelor, ar fi trebuit sa mergi la un medic sa iti dea o reteta. Daca te tratezi de capul tau cu antibiotice atunci iti poti face mai mult rau. Tot legat de antibiotice, tine tratamentul cat iti prescrie medicul, altfel nu ai facut nimic daca le-ai luat.

| Patricia96 explică (pentru Zenithf):

Nu am temperatura deloc!
Maine o sa-mi iau ceva de la farmaciewinking
O sa stau mai mult pe plaja iar apoi in apa!happy
Sau macar a 2-a zi sa intru. Multumesc frumos

7 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Hmm,eu am avut amigdalita si a fost foarte nasol, decat sa risti sa te duci la mare si sa lasi amigdalita netratata mai bine mergi la un doctor, sau de orice eventualitate ramai acasa, nu ai cum sa te joci cu amigdalita, treaba ta...

| Patricia96 explică (pentru Brâncuşi):

Dar..am citit ca este buna apa de mare pentru corp :/...si astazi este ultima zi! nici nu am timpsad

| Legend123 a răspuns:

Recomandarea mea e sa iei antibioticul "Augmentin" ajuta la orice durere de gat.happy Insanatosire grabnica big grin

| sillmer a răspuns:

Te-au durut amigdalele, boala care afecteaza amigdalele se numeste amigdalitahappy sper ca te simti mai bine