| FloriinDobrinn a întrebat:

Salut, eu si prietena mea avem 16 ani, 5 luni de relație și simte că vrea sa o facem, a mai avut alte relații mai lungi dar nu a făcut ce a făcut cu mine in 5 luni si se observă asta. Ideea este că vrea sa o facem și eu la fel, sa o simt mai aproape și etc dar ne este frică că părinții ei o vor duce la control, nu a fost dusa deloc pana acum doar cu o problemă la ovare. Parinții ei nu-s rai deloc dar ii este rusine sa vb cu ei despre asta, mama ei i-a zis sa fie virgină până când se marita dar ea vrea sa o faca acum cu mine, ce sa facem?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa inceperea vietii sexuale, in afara unor posibile/eventuale schimbari comportamentale si a celor de natura psihologica, deci practic aproape intotdeauna doar schimbari ''invizibile'', teoretic NU se produc nici un fel de schimbari de natura fizica care sa fie vizibile ori ''palpabile'' in afara posibilei DEFLORARI. Insa si acea schimbare se incadreaza tot in categoria modificarilor fizice care de este tot ''invizibila'' pentru.....toata lumea, cu 1 sau 2, 3 exceptii. big grin Multa sanatate!

12 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

A mai avut relatii de lunga durata? De cat? Ca are 16 ani...

| Emilian65 a răspuns:

Eu zic sa mai așteptați pana la 18 ani. După 18 ani puteți sa faceți cât vreți.

| Donsavas a răspuns:

5 luni de relație este cam puțin pentru a face pasul asta. Cu timpul va fi mai plăcut. Ea este încă imatura iar tu te gândești prea mult la sex. Nu va ajutați relația grăbindu va!

| SandraEve a răspuns:

Sa asteptati. Sunteti mici
Invatati carte, aveti timp si de prostii. Eu stiu ca hormonii zburda, dar pot fi controlati

| Holiday a răspuns (pentru SandraEve):

"...aveti timp si de prostii"

Sexul nu e o prostie. Cum ai ajuns tu la concluzia asta?!

| SandraEve a răspuns (pentru Holiday):

La 15 ani? big grin da, e o prostie. N ai altceva mai bun de facut decat asta? Atunci e grav...pare rau
Ar trebui sa avem alte preocupari la varsta asta

| Holiday a răspuns (pentru SandraEve):

Astia mici au 16...in plus sexul nu-ti ocupa tot timpul, poti avea si alte preocupari fara probleme.

| SandraEve a răspuns (pentru Holiday):

Bine laughing incurajeaza-i.
Faceti copii ce vreti, oricum faceati.

| Superior a răspuns (pentru SandraEve):

Iti dau dreptate, sexul la asa varsta nu e normal. Si eu am 17 ani si Jorel are pofte dar il pun la respect cand nu e cuminte.

| SandraEve a răspuns (pentru Superior):

Foarte bine :* ma bucur ca e cineva de acord laughing

| SG1995 a răspuns (pentru SandraEve):

Serios? Exista n metode de protectie.

| SandraEve a răspuns (pentru SG1995):

Am zis "faceti copii ce vreti". Sa faca ce vor...ei, copiii