| anonim_4396 a întrebat:

Exista anumite "mecanisme"(nu am găsit cuvântul potrivit) de atracție pentru aspectul unui băiat fără sa ma refer la ceva sexual. Este normala o oarecare atracție fără sa fie vorba de homosexualitate? Dau funda

15 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Homosexualitatea (apare si in nume) se refera la orientarea sexuala. Daca pur si simplu te simti bine in compania unei persoane este vorba de prietenie.

| RAY a răspuns:

Nu poate exista atractie in lipsa unor hormoni care determina asta simplu

| corbulalbrosu a răspuns:

Intre anumite persoane chiar si de acelasi sex, se poate declansa un ''chimism'' de compatibilitate ceea ce se manifesta printr-o legatura de prietenie adevarata in adevaratul sens al cuvantuiui care devine de lunga durata uneori pe intreaga viata. Sanatate!

| Emma30555 a răspuns:

Poti admira pe cineva de acelasi sex daca arata bine, esti doar obiectiv

| Sonia822 a răspuns:

De la baiat la baiat? Da, daca ii admiri anumite calitati, daca il idolatrizezi, daca vrei sa fii ca el, daca n-ai avut frate... Dar de obicei e homosexualitate laughing Homosexualitatea apare prin vaccinare, fetele au cromozom xx, iar baietii xy. Vaccinarea produce modificarea ADN- ului, modificand un segment la Y sau scurtandu-. Ceea ce duce semnal la creier, iar baiatul se simte atrad de baiat, deci o dereglare. Am vazut un reportaj happy

| George3432 a răspuns (pentru Sonia822):

Deci asa apar homosexualii? =)

| Sonia822 a răspuns (pentru George3432):

Conform unui reportaj bine documentat, de peste o ora, pe un canal de documentare. Discovery

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un băiat poate fi atras de alt băiat dar nu doar în mod sexuala. Adică dacă ai un BFF cu care poți vorbi orice cu el, faci totul cu el, îl simți mai apropiat dar nu la modul acela.

| Spartacus12345 a răspuns:

Poate sa fie o atractie pentru un baiat, fara sa simti ca iti place de el, ca il iubesti. Aici vorbim de un fel de apreciere. Daca ai un bff baiat e normal ca intre voi sa fie o chestie aparte pentru ca ati trecut prin multe impreuna. Si se poate sa iti placa aspectul lui fizic fara sa fie vorba de o atractie sexuala

| Foame a răspuns:

Eu cred că este normal sa te simti atras de anumite persoane, de energia lor.Eu am un prieten pe care il consider ca un frate, exista o conexiune intre noi sa zic asa (incredere) pe care nu o poti explica, dar nu este atractie fizica/sexuală.

| George3432 a răspuns (pentru Foame):

Clar. Eu ma refer și la aspectul unui băiat sa l apreciezi și oarecum sa te atragă dar fără sa ți dorești ceva. E normal?

| Foame a răspuns (pentru George3432):

Da,si eu apreciez aspectul altor baieti(fizic, vestimentație, caracter.). Adica uite ce imi trece prin cap mie: Zic:"Ii sta bine cu barba aia/geaca/ce corp are calumea, e barbat bine, dar doar atat, nu imi vine sa il iau in brate sau alte chestii...Acum daca si te îndoiești atât nu stiu ce sa zic happy mie unul mi-a mai trecut prin cap dar doar a trecut, nu am avut urme de îndoială.Si in plus eu cand vad doi băieți pe felie(nu ca as avea ceva cu asta) mi-se cam intoarce stomacu pe dos si imi vine sa o iau asa usor in directia opusă daca stii ce zic happy

| George3432 a răspuns (pentru Foame):

Și eu tot asa. E faza ca eu am chiar o teama de ăștia sa nu ma f*tarolling on the floor și din teama asta a apărut o frica când mi se pare ca vad pe cineva ca arata bine

| Rrrtttytygds a răspuns:

În nici un caz. In perioada adolscenteii si puberatii in corpul uman au loc maro fluctuatii/dereglări hormonale care ne pun în situatía de a ne întreba privitor la sexualitatea noastra. Mulți sau confruntat cu aceăsta problema, după un timp ajungând la concluzia ca a fost o iluzie trecătoare. Așa ca nu îți face griji

| George3432 a răspuns (pentru Rrrtttytygds):

De pubertate am trecut fără probleme. Eram un disperat după feterolling on the floor acum sunt la adolescenta. Și zici ca e ceva oarecum normal sa ți pui anumite semne de întrebare fără sa fie lucruri reale? Pe mine chiar ma îngrijora ca am ajuns sa ma gândesc la asa ceva