| Lia600 a întrebat:

Faza e ca am primit o propunere indecenta de la o cunostinta de a fratelui meu.
I-am spus ca ma mai gandesc si m-a si intrebat zilele trecute ce am hotarat dar am evitat sa raspund... Ma gandesc cum sa il refuz (ar trebui sa il refuz categoric ca sa renunte probabil, dar e aiurea pentru ca se cunoaste cu fratele meu si nu vreau sa generez o situatie penibila la un moment dat, deci ma tot gandesc cum sa spun nu intr-un mod mai frumos).
Ideea e ca el vrea sa fie secret (si normal) dar doar auzind propunerea lui deja m-am cam stresat (si asa poate sa vorbeasca cine stie ce la unii sau altii si fratele meu sa auda de la ei si cine stie ce varianta denaturata chiar daca il refuz...Habar n-am cum reactioneaza unii cand se supara sau denatureaza adevarul sa para cool dupa un timp).
Oarecum i-as spune fratelui meu dinainte, gen imi e aiurea toata situatia dar imi e cumva sa ma trezesc vorbind (habar n-am nici cum ar reactiona pentru ca nu suntem asa de apropiati).
Sincer in mod normal nu as fi avut vreo problema sa il refuz daca ma cunostea doar pe mine personal dar asa imi da batai de cap...

Răspuns Câştigător
| Ralena a răspuns:

Propunerea indecenta inseamna intretinerea de relatii intime? Niciun barbat nu are voie sa puna presiune pe nicio femeie, sau sa ii ceara asta fara acordul ei explicit. Ti-e teama ca refuzul tau va cauza stanjeneli? Dar ce zici de propunerea is mai ales insistenta lui? Spne-i de urgenta fratelui, ca sa rupa relatia cu acest individ, refuza-l fara sa stai pe ganduri si ai grija, tu esti singura care decide ce face cu corpul ei, nu accepta niciodata presiuni, santaje, rugaminti etc.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vrea sa iti bage tirul in tunel asa pare propunerea indecenta, daca te-ai stresat pune militarii la intrarea tunelului si tirul va fi oprit la timp nu-i mare scofala

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca propunerea indecenta care ti-a fost adresata s-a referit cel mai probabil la intretinerea unor acte sexuale, unica reactie logica, rationala si normala intr-o asemenea situatie este refuzul categoric indiferent care ar putea fi posibilele urmari privind relatia de prietenie dintre voi.

| alina2k18 a răspuns:

Si care e intrebarea? laughing

| IamJoKeR a răspuns (pentru alina2k18):

Te scot la o tura deseară?

| Goete a răspuns:

Ai dreptate, nu poti sa refuzi un prieten al fratelui tau.
Accepta, si celorlalti propune-le tu!
Fratele tau va fi mandru de tine

| Rux04 a răspuns:

Bună, eu i-aș spune direct că nu sunt de acord cu propunerea aceea și să-și caute pe altcineva. Poate nu este frumos dar eu sunt directă, fără ocolișuri și menajamente.