| Twister09 a întrebat:

Fosta mea prietenă era cu mine impreuna si ea mai vorbea cu cineva in acelasi timp fara sa stiu si mi-a spus într-o dimineață ca vrea sa ne despărțim ca nu mai are același sentimente față de mine si după s-a cuplat cu celălalt.
Deci putem spune că m-a lăsat pentru altul?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da

| corbulalbrosu a răspuns:

Din nefericire, esti in situatia in care in cazul tau se potriveste perfect expresia : ''că te-a lăsat pentru altul!''. Din fericire si in cazul tau este valabila zicala : ''cu bune si rele, viata merge inainte''. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, conform zicalei. Când nu ai cal, e bun și măgarul.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Da, putem spune că te-a părăsit pentru altul. Nu ar trebui să te gândești la ea deloc mai ales că te-a mințit, continuă să cauți, că doar ce știi și tu că mai are balta destul peștewinking.

| Andreeush a răspuns:

Păi dacă ea și-a găsit pe altul când încă era cu tine atunci da, poți spune că te-a lăsat pentru altul.
Ar fi indicat să nu te mai gândești la ea, nu merită, dacă te-a lăsat înseamnă că nu te-a iubit.

| Sofer a răspuns:

Te-a înșelat dar și lăsat pentru altul. Da, știu. Nașpa sentiment.

| cristimihailov a răspuns:

Spune-i cum doresti. V-ati despartit. Viata merge inainte. Tine de tine cat de repede intelegi asta si actionezi in consecinta.

| Bozgi200 a răspuns:

Absolut...din păcate :/

| Aladin1403 a răspuns:

Nu doar ca tr-a lasat pentru altul, te-a si inselat.