| Sexyboy18 a întrebat:

Salut fratilor. Scriu acest mesaj intr-o stare de oarecum dezamagire sa ii zic consolare. Am 18 ani, iubita mea 17. Chestia e ca suntem de 3 luni impreuna. Ea a mult mai populara, are mai multi prieteni iar de cand a inceput vacanta ne-am vazut mai rar un pic. Eu am acceptat asta pentru ca m-am atasat enorm de fata asta si de fiecare data cand o vad parca intalnesc un inger. I-am spus ca as vrea sa ne vedem mai des si ea spunea ca nu a mai avut relatii serioase pana acum, dar ca in a noastra chiar a incercat sa se implice si ca sa apreciez. Stiam ca o pierd daca mai ma plang pe tema asta asa ca am acceptat, da i-am spus sa se implice si ea macar 5% mai mult. Recent iar nu ne vazusem de aproape o sapt, bine vorbeam pe chat zilnic, dar spunea ca sa nu mai facem intalniri prestabilite si asa si eu am zis ca sa nu o mai stresez asa rau sa iesim cand poate sapt asta si acum m-a chemat la partyul dat de o prietena de-a ei. In seara asta a zis pe chat ca vrea sa imi spuna ceva imp si eu am zis ca mai bine ftf, ea a zis ca lasa ca zice pe chat. Si zicea ca nu vrea relatii serioase iar eu am zis ca am desprins asta ca altfel ne vedeam mai des. In cam o sapt mergem intr-o tabara la mare toate prietenele ei vin, ai mei sunt putini si sunt prin alte parti. Inca de pe cand am inceput as fim impreuna imi spunea sa vin si eu in tabara asta si am spus ca vin. Si acum mi-a spus ca legat de asta nu vrea sa aiba obligatii legate de mine acolo si ca nu poata face ceva stiind ca e cu mine. Eu i-am spus ca ii ofer libertate ca pana acum, adica nu o tin mereu ca exageratul de mana. Apoi spunea ca a cunoscut un tip de la o alta scoala care e fanul unei formatii rap si ca ala a zis sa se vada intr-un club la concertul respectiv. Eu am zis ca nu am nimic impotriva atata timp cat isi cunoaste limitele si ea a zis ca da, spera sa nu se intample mai mult si eu am zis ca tine de ea asta. Apoi ea a zis ca e ok. Nu stiu ce sa zic, sunt prea atras de ea sa renunt si cat timp am stat cu ea m-am atasat enorm. Poate c-a spus asta ca sa inteleg ca totusi nu e numai cu mine acolo si mai are si ea viata ei sociala separat, ceea ce accept.

16 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Astept postul urmator in care te plangi ca te-a insealat.

Adica nu ma intelege gresit, esti foarte dragut in inocenta ta doar ca trezirea la realitate o sa doara.

| GouDidodino a răspuns (pentru RoCkKiD):

Pai cum sa-l înșele daca nu sunt împreună? Dacă nu vrea obligatii fata de el e clar ca nu sunt împreună cel puțin din punctul ei de vedere

| RoCkKiD a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu-mi dau cu parerea despre ce crede fata, dar el sigur crede ca sunt impreuna.

| Andreeush a răspuns:

Din câte ai zis eu am impresia că ea nu prea mai vrea să fie cu tine.
Eu înteleg că ești atras de ea, că o iubești dar asta nu înseamnă că trebuie să îți pierzi demnitatea, să te rogi de ea să fie cu tine.
Ar trebui să te gândești bine ce o să faci pe viitor, fete mai sunt.

| OldSoul a răspuns:

Esti cam prostut.
Si nu o zic ca jingire.

Sincer, fata respectiva sta cu tine din plictiseala.
Deci, detaseaza-te de ea, ceea ce aveti voi nu e o relatie.

| Sexyboy18 explică (pentru OldSoul):

Eu am simtit si simt lucruri pentru ea

| OldSoul a răspuns (pentru Sexyboy18):

Nu e de ajuns sa simți doar tu.

| Sexyboy18 explică (pentru OldSoul):

Eu cred ca azi e sansa mea sa intorc din nou ancora in favoarea mea si sa inteleaga ca pe mine ma vrea de fapt. Totul tine de cum ma comport azi adica la acest party. Daca ea a zis ca vrea distractie atunci o sa incerc sa fiu tupeist si sa o ating pe peste tot

| OldSoul a răspuns (pentru Sexyboy18):

Sa-mi spui si mie ce iese.
Sunt curios.

| Sexyboy18 explică (pentru OldSoul):

A iesit un mare sex la partyul ala laughing

| laSoledad a răspuns:

Faza e ca baiatul ala a "dominat-o" putin mai mult ca tine, sa zic asa. A invitat-o afara. In timp ce tu stai in expectativa. Ea, din cate ai zis aici, pare o fata receptiva la ce zice baiatul. Pare o fata care doar reactioneaza, daca ma intelegi ce vreau sa zic. Daca vine unul si ii zice ca-i place rap-ul si o invita in oras, ea e foarte usor impresionata. Nu e vina ca ea ar fi atrasa de ala, ci ca are o personalitate mai slaba, ca sa zicem asa. Ceea ce trebuie tu sa faci in acest caz, e sa intervii tu cu alte propuneri, ca doar tu esti in relatie cu ea si nu ala. Trebuie sa-i captezi atentia mai mult. Adica, ea sa fie receptiva la propunerile tale de iesire, distractie etc si nu la ale unui strain. La partea asta, trebuie sa fii mai prezent si mai activ in viata ei. Sa vii tu cu initiativa, astfel incat ea sa fie mai receptiva la voi doi. Altfel, isi pierde cam prea usor atentia. Asta ar putea fi o problema din partea ei, avand in vedere ca atentia ta e sincera, numai catre ea.

Legat de faptul ca ea ti-a zis ca nu vrea o relatie serioasa intre voi acum, nu se referea ca vrea sa se desparta de tine, ci doar se referea ca nu ar vrea sa-si inceapa viata sexuala inca ("legat de asta nu vrea sa aiba obligatii legate de mine acolo"), avand in vedere ca ea a zis ca a avut doar relatii superficiale cu ceilalti din viata ei si ca nu a vrut ceva mai mult de atat. Deci, asa mare problema nu-i cu voi, atata doar ca ea devine mai receptiva si uimita de alti baieti prin faptul ca iau initiativa in fata ei. Dar asta se poate rezolva. Si rezolvarea trebuie facuta la tine. Iar legat de problema ca nu vrea o relatie serioasa, ti-am zis, daca tii la ea si crezi ca vrei sa mai ramai cu ea, o sa incerci s-o intelegi si sa-i respecti alegerea, ca nu vrea sa-si inceapa viata sexuala in momentul actual. In rest, nu e cazul de drama la voi. Sunteti tineri, bucurati-va de clipele astea.

| Sexyboy18 explică (pentru laSoledad):

Deci chestia e ca cu tipul ala chiar ea mi-a spus ca a vb 2 ore pe chat legat strict de Parazitii. Azi mi-a zis ca e si gemeni ca ea si ca e de treaba. Mai tarziu a mai spus ca mi-a zis chestiile astea pentru ca vrea sa se distreze acolo si sa vada ce zic ca nu voia sa para curva in fata mea. Legat de viata sexuala i-am zis ca vreau sa o intreb ceva ftf o curiozitate si a insistat sa zic pe chat asa ca am intrebat-o si a zis ca vrea sa o faca da ca nu stie daca e inca pregatita.
Inainte luam eu initiativa si am tot zis hai la piscina dupa a zis ca nu mai poate in ziua aia ca are treaba acasa, am chemat-o la mine la apartament si ba intre timp a mers la un concert ba a plouat toata ziua. Prin faptul ca nu imi acorda prioritate in fata prietenilor cand iesim deduc ce a spus ea acum ca nu vrea o relatie serioasa si de aia face asa. A zis ca mi-a spus ca o sa vrea sa se vada cu ala la concert ca sa stiu si sa nu reactionez naspa daca aflam la fata locului. A mai spus si ca e open mind nu o deranjeaza daca acolo la distractie ma ling cu altele si cand eu am spus ca ma ling cu ea ea a spus ca se linge cu ala si a pus asteahee hee)) Maine merg cu ea si prietena ei sa luam bautura pentru party. Cum sa ma comport sa nu mai para asa o relatie formala ca a spus ca ei asa i s-a parut pana acum

| laSoledad a răspuns (pentru Sexyboy18):

Ii gata! Prin raspunsurile pe care ti le-a dat, ea nici nu e in relatie cu tine. Te tine doar dupa fusta ei. Nu merita atentie astfel de fete. Ceea la ce nu s-ar astepta deloc din partea ta ar fi sa o ignori. Ei ii place atentia primita de la tine, ca de la un pampalau inflacarat dupa ea. Doar ii alimentezi stima de sine, ea neoferindu-ti nimic in schimb. Uita de ea, ignor-o. Las-o balta in cel mai important moment al ei - maine la petrecere, cand ea a anuntat ca va veni cu tine. Maine la petrecere cand va ajunge singura, isi va da seama cu adevarat cum e sa crezi ca-ti poti bate joc la nesfarsit de un baiat care-ti da atentie. Las-o dezarmata si toate prietenele ei vor rade de ea. Nici cu ala cu care se lauda, dar nici cu tine. Fii baiat destept.winking E doar o fuffa. Si mesajul asta il primesti de la un utilizator de gen feminin. Stiu ce vorbesc. Vara-i lunga si balta-i plina de fete. Las-o pe asta si alege-ti una cu care, cand dansezi tu cu ea, nu va juca cha cha cu alti doi tipi, in acelasi timp. Bafta! Gandeste cu capul, nu cu "sentimentele de moment". Fii baiat destept. Daca nu, o sa te manipuleze-n continuare. Treaba ta.

| Clytia a răspuns:

"Ea a zis că speră să nu se întâmple mai mult" - asta spune tot, după mine. O fată care te-ar iubi cu adevărat n-ar spune niciodată asta. Nici nu s-ar gândi că ar putea să te înșele. Poate e un spirit mai libertin, dar persoana iubita ai vrea să o vezi cât mai des, nu cât mai rar. Ți s-ar face dor. O să suferi mai rău în viitor dacă o să continui așa. Cel mai bine ar fi să o lași. La mare stai mai mult cu prietenii tăi, și încearcă să nu-i acorzi atenție.
Mult noroc!

| Sexyboy18 explică (pentru Clytia):

Prietenii mei nu prea vin la mare aia e pb trebuie sa gasesc oameni cu care as stau daca ea nu vrea sa ma tin scai dupa ea si aici o inteleg. Ea a spus mai demult ca tine mult la mine da nu e genu romantica si da e o fire libertina

| Ursachi_David_1996 a răspuns:

Parerea mea e sa ti cauti alta care sa fie mai mult ea disperata de tine nu invers pentru ca altfel o sa te ia toate de catel si na...