| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ieri am facut petting cu iubita mea si i-am bagat degetele in vagin. Eu nu mi-am atins penisul, doar uneori pentru o secunda sau doua si apoi le-am bagat iar. Ideea e ca nu am ejaculat sau nu am avut lichid preejaculator (fiind doar in erecție), dar mi-am atins penisul cu aceleași degete pe care le-am introdus in ea. Exista cumva vreo sansa sa rămână însărcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina se poate forma NUMAI in cazul in care sunt intrunite 2 conditii absolut obligatorii care trebuie sa existe in acelasi timp :
-- femeia sa fie in mod obligatoriu in una din cele 4-5 zile care apartin de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual,
-- sperma trebuie sa ajunga indiferent de cantitate, insa in mod absolut cert/sigur in interiorul vaginului doar intr-o singura zi, sau in toate cele 4-5 zile care reprezinta PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual
In cazul descris cel putin una din cele 2 conditii strict necesare si obligatorii sa coexiste in acelasi timp, efectiv NU a existat. In consecinta se poate afirma ca este practic IMPOSIBIL ca iubita sa poata sa ramana insarcinata. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Nu exista nicio șansă să rămână.