| florymirela1996 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat care se comporta destul de frumos cu mine : imi da geaca lui cand imi este frig,ma ciufuleste,ma mai ia in brate,mi-a cerut telefonul sa se joace, face glume pe seama mea si cand mai suntem afara se mai baga in seama cu mine...m-a si pupat pe obraz de cateva ori...asta pentru ca mai eram cu cativa prieteni si i-a pupat si pe ei.Ii place de o fata din grupul nostru, a si recunoscut dar si cu mine se comporta foarte frumos.Credeti ca ma place? si ce ar trebui sa fac? big grin

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i acorzi mai multa atentie? poate o sa inteleaga "mesajul"!

| VivianneNicole3 a răspuns:

Bună,Flory!
Băiatul acesta pare a fi unul foarte galant. E bine că îţi place de el, însă eu aş zice să nu-ţi faci prea mari iluzii, deoarece este posibil ca aşa să fie el, mai afectuos cu fetele, sau simpatic. Dacă îi place de o fată din grupul vostru şi ţi-e prietenă, nu îl aborda în mod direct, fiindcă s-ar zice că eşti geloasă pe ea sau orice alt pretext! Întreabă-l despre sentimentele lui pentru ea şi oarecum întreabă-l ce crede el despre tine, aşa cu siguranţă o să-ţi dai seama!

La mulţi ani de Florii happy niciodată nu e prea târziu. ♥

| AdelaAde7 a răspuns:

Uite, eu am avut exact aceeasi experienta ca si tine cu un baiat, se comporta exact la fel cum ai descris tu( am ramas uimita, e ca si cum eu as fi scris laughing ) Whatever, credeam ca e un baiat de treaba si incepusem sa il simpatizez tot mai mult pana cand am aflat, culmea de la un prieten de al lui care ii este si coleg de clasa dar cu care si eu ma inteleg bine ca el voia altceva de la mine, nu o relatie si cred ca stii la ce ma refer, nu cred ca trebuie sa mai spun.Ma bucur ca nu i-am cazut in plasa. Ok, asta s-a intamplat in cazul meu, nu inseamna ca tu ai acum de aface cu aceeasi situatie... poate e chiar un baiat dragut care are intentii bune. Oricum, nu te arunca in bratele lui, vorbeste cu el ca si prieteni un timp, cunoaste-l mai bine si incearca sa afli cumva ce vrea de la tine. Eu nici nu banuiam ca el urmareste asa ceva, se comporta extrem de frumos. Poate fi vorba despre doar o mica joaca, un mic flirt..cine stie. Sper sa nu ai parte de aceeasi experienta ca si mine. Mult noroc, ai grija cu baietii ca uneori pot fi mai rai ca noi, fetele cand vedem ca cineva poarta aceeasi haina ca si a noastra.

| Ovi4678 a răspuns:

Te pot ciufuli si eu daca vreiwinking

| shadow72 a răspuns:

Ce va mai palce sa fiti ciufulite...e clar ca ceva e intre voi, acum poate fi doar o prietenie sau te place...una din doua

| darriya a răspuns:

Te place, poate ti-a zis ca o place pe o fata din grupul vostru pentru a te face geloasa si sa-ti vada reactia, de ce nu te intalnesti cu el doar voi 2 si intreaba-l daca te place daca el nu are curaj sa-ti spuna.

| anonim38 a răspuns:

Heii,fata frumiii, daca a recunoscut ca ii place de o fata din acel grup inseamna ca ii place laughingdar, cum baietii sunt mai schimbatori ca vremea, e posibil sa ascunda sentimente si fata de tine.Te pupii :*

| RalucaOxii a răspuns:

Incearcă o abordare mai directa, incearca sa afli daca el te place, iar daca o face spune-i ce simti pentru el si ca ai vrea sa fii cu el. Sau poate el vrea doar o simpla prietenie si se comporta asta doar din prietenie, mai sunt si baieti din acestia câteodata! Succes. :*