| aztec123 a întrebat:

Imi place mult de o fata dar nu cred ca e reciproc. In martie i-am daruit niste flori cu ciocolata dar a fost in zadar. Acum as vrea sa o surprind. Ea sta in Bucuresti eu in alt oras. Vine mai rar la mine in oras, e cu munca. Vreau sa ii trimit un buchet de flori. Poate cine stie apreciaza mai mult gestul asta, nu am ce pierde. Stiu ca sunt siteuri pe net cu livrari si as vrea sa ii trimit ori la munca unde lucreaza ori acasa la ea. Sunt in dilema. Sa ii pun un mesaj ceva cu indiciu ca e de la mine sau sa ii trimit pur si simplu si sa se gandeasca de la cine ar putea primi? Daca aveti idei cu mesaje ceva ma ajutati enorm. Multumesc

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca tot n-ai ce face cu banii, da-mi-i mie.
Fata aia nu te place, ai impresia ca daca continui sa-i trimiti flori si cadourio sa inceapa subit sa te placa? Nu maisuntem in 1900 cand erau toate disperate sa se marite si il acceptau pe primul care facea un gest dragut. Nu te place, treci peste si cauta alta, nu mai sta sa fii disperatu ala la care isi da ochii peste cap cand aude de tinesi zice "augh, iar asta"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai încerci o dată cu flori de la tine trimise acasă.

| Andreeush a răspuns:

Dacă i-ai dat flori prin martie și nu a contat cu nimic atunci cred că îți pierzi timpul.
Oricum nu are rost să îi trimiți iar flori dacă nu specifici că sunt de la tine.