| AlexGeorge21 a întrebat:

Imi place mult de o fata din grupul meu care iesim seara. Am mai tot vorbit cu ea. Ma gandeam sa ii dau un mesaj cu tot ce simt pentru ea. Credeți ca ar fi ok si ar putea ajuta sa fiu cu ea împreună daca ii zic ce simt? Sa ii zic fata in fata nu prea am ocazii asa multe. Deci vreau pareri strict daca sa ii dau mesajul sau nu pentru ca ideea cu fata in fata cade sigur.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

,, Incercarea moarte n-are'', zice un vechi proverb. Deci incearca fiindca NU ai nimic de pierdut. Poti fi doar in castig, indiferent care va fi raspunsul primit. big grin

| AlexGeorge21 explică (pentru corbulalbrosu):

Imi e ca dupa nu o sa vrea sa mai iesim deloc sau sa fiu prin preajma ei

| LoveSleep a răspuns:

Nu ii da niciun mesaj. Chiar daca te-ar placea, daca ii dai mesaj si ii spui "tot ce simti pentru ea" o să te refuze. Pentru că ești cringe.
Vorbeste in continuare cu ea, invit-o undeva, fa orice doar nu-i spune ca o placi. Cel putin nu acum. Si in niciun caz nu-i face un roman in care sa-i spui "toate sentimentele tale".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îi da mesaj, mai asteaptă o sa o îndepărtezi de tine daca începi sa i spui prin mesaje ce simti pentru ea, mai întîi vezi ea ce sentimente are pentru tine, in cercul vostru de prieteni observa o cum se comportă, momentan nu trece la faza urmatoare aceea de a îi spune ce simti tu pentru ea ca sa nu te "trezesti" ca te refuză.