| Iulian998876 a întrebat:

În cât timp se reface corpul după o ejaculare?

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Corpul nu are de ce sa se refaca pentru ca nu pateste nimic dupa o ejaculare. Sa reincarci alta tura completa de soldateti in schimb dureaza cam 20-30 de ore.

| sadrian46 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Corpul nu are de ce sa se refaca pentru ca nu pateste nimic dupa o ejaculare.
Greșești. După ejaculare el caută imediat, dar imediat să refacă lichidul eliberat de prostată și sperma eliminată căci aceasta este una din cele mai importante secreții din organsm. Pentru aceasta ia orice rezervă din altă parte din corp și execută această sarcină.

| RoCkKiD a răspuns (pentru sadrian46):

Corpul pierde cativa ml de apa, niste minerale si ceva proteine...e complet irelevant in economia energetica a organismului tau pentru ca toate povestea inseamna in calorii calorii cam cat consumi sa duci gunoiul. Poate te gandesti la fatul care cand se dezvolta ia din resursele mamei si ii slabeste inclusiv oasele..aia da, dar e cu totul alta poveste.

Si nu, nu e nici pe departe printre cele mai importante secretii din organism. Ai sangele, ai limfa, ai o gramada de umori si secretii care iti fac procesele de baza sa functioneze.

In plus, am mai auzit povestea cum ca daca nu te masturbezi organismul nu consuma acele cateva calorii. oricat de putine ar fi. Ce nu intelegeti e ca si daca baiatul nu se masturbeaza spermatozoizii tot mor ca na, expira si ei..asa ca organismul tau face altii constant, chit ca ii scoti sau nu. In plus, daca te uiti la rata masturbarii in tarile europene iar apoi estimezi cam cat se masturbeaza (din traficul de pe siteuri de profil) o sa afli ca poate nu ne-ar fi facut un asa mare rau organismul asta daca ardea mai multe calorii la productia de gameti. happy

| sadrian46 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Nu niște minerale, ci minerale esențiale.
Spermatizoizii nu mor în organism, ei se elimină prin spermă.
Toate poveștile de pe situri nu spun nimic despre efectul la termen lung al exceselor sexuale, inclusiv prin masturbare, căci asemenea studii nu se fac. Revoluția sexuală asta recomandă să ți-o freci, cî nu pățești nimic. Iar dta îți dai cu presupusul din auzite.

| RoCkKiD a răspuns (pentru sadrian46):

Daca ai si niste referinte pentru ce ai zis sunt foarte interesat sa le citesc, ideal niste articole stiintifice.

Faptul ca afimi ca spermatozoizii nu mor ci traiesc la infinit pana sunt ejaculati e declaratie de premiul nobel.

Cat despre mineralele alea, n-am idee ce intelegi tu prin "minerale esentiale" dar am auzit povestea asta de pre multe ori si n-am idee de unde o scoateti. La oameni producerea de sperma (pentru un barbat sanatos) este neglijabila si oricum face asta toata viata. Exista cercetari pe treaba asta doar ca nu s-a pus nimeni sa calculeze cate nanograme din nu stiu ce substanta foloseste organismul la o ejaculare pentru ca este irelevant data fiind cantitatea ejaculata si cat % e apa, daca mananci o salata asortata si bei o cana cu apa o sa te aprovizionezi pentru cateva ejaculari. lejer. si o sa faci asta fara sa te gandesti la asta.

Chiar inteleg de ce unii oameni se simt amenintati de modernitate si de revolutiile astea care apar la tot pasul. E greu sa vezi ca lumea si valorile pe care te-ai chinuit toata viata sa le cultivi se dovedesc depasite si adaptarea la ceva nou e dificila, mai ales de la o anumita varsta. Insa...de acolo pana la a face afirmatii complet lipsite de sens fara vreo referinta e cale lunga.

Ai tot dreptul sa nu fii de acord cu mine cat timp imi arati de unde ai scos afirmatiile alea, poate invat ceva.

| Iulian998876 explică (pentru RoCkKiD):

Atunci de ce se spune ca un sportiv nu are voie sa ejaculeze înainte de un antrenament? Ca și în cazul meu

| RoCkKiD a răspuns (pentru Iulian998876):

Nu stiu cine ti-a zis asta dar te-a mintit. happy

Nivelul de testosteron scade usor dupa masturbare dar revine la normal in scurt timp. Pana ajungi la antrenament esti la cote maxime.

Probabil un antrenor comunist care a auzit el de la aia mai batrani o prostie pe care a transmis-o mai departe.

| GouDidodino a răspuns:

În 10 minute poti da la buci din nou