| 7uuuu7y5yg a întrebat:

Salut.
In clasa la mine este o fata de care imi place de ea si ei de mine, imi dă de înțeles. Doar ca problema este ca nu învață bine deloc la școală si mi-e sa nu faca colegii misto de mine. Un sfat ceva? DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa afli motivele pentru care nu invata bine. Poate nu vrea ea sa invete, poate are probleme acasa, poate a fost abuzata in vreun fel, poate nu are ce manca acasa, poate...
Motive sunt multe.

Tie nu ar trebui sa iti pese ce spun colegii de clasa. Daca voi doi va simti bine impreuna cu atat mai bine. Stand in preajma ei poate o motivezi sa invete mai bine de atat.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti inima in dintii si ofera-te sa o ajuti la lectii!
In felul asta, esti alaturi de fata care-ti place si apoi, o ajuti sa invete mai bine.
Cat priveste ce cred colegii tai, nu ar trebui sa-ti pese, pentru ca, un om inteligent ar vedea cu alti ochi, ajutorul pe care esti dispus sa-l oferi.
In viata reala, nu trebuie sa-ti pese de ce cred unii si altii, ca intotdeauan vor fii unii, care din invidie sau prostie, vor incerca sa te puna jos, sau sa te vada nefericit.
Invata sa fii propriul tau stapan si sa iei decizii de unul singur, fara sa ceri sfatul altora.

| 7uuuu7y5yg explică (pentru Violleta2022):

Bine. Apropo mulțumesc!

| Emilian65 a răspuns:

Daca iti place de ea, lamureste-o si pe ea sa invete bine si atunci colegii nu vor mai face misto de tine.

| anonim2533 a răspuns:

De ce ar face? Asta nu e un motiv sa nu ti placa de ea, gandeste-te ca ea are o personalitate a ei care te atrage. Si daca nu invata atat de bine, de ce nu te apropii de ea, sa va faceti temele impreuna, sa invatati si sa va ascultati unul pe altul, asa o vei motiva sa invete mai mult