| Gogoasacugem a întrebat:

In data de 6 august mi-a venit menstruatia, iar la sfarsitul lunii m-am vazut cu iubitul meu, dar nu am avut contact sexual cu penetrare. Pe 8 septembrie mi-a venit din nou menstruatia, totul normal. Luna aceasta deja are 10 zile de intarziere, iar in perioada in care trebuia sa imi vina am fost foarte racita si am luat tratament cu antibiotice si alte medicamente de raceala (10 zile). Care sa fie cauza pentru care imi intarzie si ce e de facut? Daca am avut luna trecuta menstruatia in conditii normale se exclude o sarcina din start, nu? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Rockass987 a răspuns:

Atâta timp cât nu ați avut contact sexual cu penetrare nici nu ar trebui să te stresezi despre o eventuală sarcină.
Menstruația e influențată de foarte mulți factori, printre care și stresul, alimentația, unele medicamente (în cazul tău).
So keep calm, e doar o chestie de durată.
Dacă nu continuă să apară, e indicat să mergi la ginecolog.
O seară bună!

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Nu e nicio sarcina.