| anonim_4396 a întrebat:

Salut, in primul rand am 16 ani, cum se face ca mereu sunt respins de fete atunci cand ma vad cu ele? Inainte de toate astea imi promit multe chestii si fix cand sa ma vad cu ele se comporta de parca sunt alta persoana, le zic inainte tot despre mine, poze cum arat si la final tot eu cad prost, un sfat ceva? Daca vreti sa-mi spuneti chestii basic gen lasa fete si apuca-te de invatat nu va mai obositi.

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Dude ai 16 ani, nu te mai smiorcai atat ca nu rezolvi nimic, inca esti micut, la varsta asta adica la 12-13-14-15-16-17 si chiar 18 ani fetele nu se uita cat esti de frumos,poti sa fii perfect atata timp cat n-ai vibeul ala de cocalar si de mistocar, e destul de evident ca nu te vrea niciuna, nu vreau sa te supar sau ceva dar se poate sa ai o gena slaba din punct de vedere atractiv pentru ele, fiecare parere e diferita, poate 98% din populatie sa te gaseasca atractiv,dar fetele poate nu te gasesc atractiv,in aceasta privinta nu prea mai ai ce face daca e gena,poti sa faci orice ce ai face,si cazi de prost pentru ca le cazi in plasa,sa nu crezi ca daca iti spune o fata te iubesc inseamna ca asa si este,ele mai vor sa isi bata joc pentru ca asa sunt ele au acel stil de panarame notorii,poate mai sunt si fete cuminti nu stiu dar se gasesc fanatic de greu,si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si eu am trecut prin ce ai trecut tu,si eu am aceeasi gena ca si tine,si eu ma smiorcaiam dar hei uite am ridicat capul sus si am mers inainte,sunt atatea lucruri de facut incat nu iti poti inchipui,tu habar n-ai cat timp necesita in a avea o iubita, mai bine ramai singur decat sa ai mereu stres pe acum ca trebuie sa te vezi cu ea etc., nu iti obosi creierul cu astfel de rahaturi, nu merita atentie, fetele din ziua de astazi sunt diferite de cele ce au fost acum 20 de ani deoarece lumea merge din rau in mai rau,niciodata o fata nu va iubi pentru ca nu au sentimente,au sexul puternic si stiu sa isi controleze tot corpul, pe cand barbatii mai greu, din pacate fetele nu mai iubesc.
Ai zis ca vrei un sfat, sfatul meu e sa iti vezi de viitor si fa-ti hobby-uri ca iti obosesti creierul din lucruri minuscule si inutile si asa te demoralizezi si de la demoralizare pleaca sinuciderea, crimele si altele.
Atat am avut de spus.
O seara frumoasa iti doresc!

19 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă/te lui Dumnezeu pentru viitoarea ta soție și bate/ți capul cu ce ai putea face cel mai bine în viață pentru a/ți putea înteține o famile

| Violleta2022 a răspuns (pentru ania):

Baiatul nu vrea sa se insoare sau sa aiba sex acum, ci doar sa-si faca o prietena, asa cum este normal la varsta asta.
Sfatul tau cu intemeierea familia si viitoare sotie, vine cam cu 10 ani mai devreme si este total nepotrivit intrebarii lui.
Este totusi un tanar de 16 ani, care nu cauta decat o simpla prietenie cu o fata.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AngelErmin):

Baiete, am de 2 ori si jumatate varsta ta si nu ma smorcai din nimic, dimpotriva, ma dezgusta atutudinea voastra, a barbatilor care nu sunteti capabili sa va gasiti o fata adevarata, din cauza pretentiilor ridicole pe care le aveti sau a alegerilor proaste pe care le faceti.
Considerati ca vi se cuvine totul, fara sa oferiti nimic, desii, nu sunteti mai buni, sau mai destepti ca noi.
Noi femeile ne gasim perechea la fel ca si voi, daca alegem cu creier, nu dupa masura penisului, ca am ramane nemaritate 90% din noi.
Barbatii aleg cu ochii si creierul din pantaloni, care arata mai vulgar si va atrage, aia aleasa si apoi, va plangeti ca nu ati gasit femeia buna pentru casa.
Ce alegeti, este decizia voastra!

Răspuns utilizator avertizat
| ForeverAlone97 a răspuns (pentru AngelErmin):

Femeia aia e o cauza pierduta.
Daca tii la timpul si la nervii tai, iti recomand sa nu te apuci sa discuti cu ea. Cand ramane fara argumente, da block.

Răspuns utilizator avertizat
| ForeverAlone97 a răspuns (pentru AngelErmin):

Ca bine zici, nu ai cu cine discuta. Ele oricum inteleg ce vor. Da pe noi ne incarca cu frustrari. Ca vezi doamne, daca nu ai pe cineva automat ai o problema, esti fraier, etc. Nu e chiar asa pana la urma. Cunosc o gramada de baieti interesanti, calumea care din pacate sunt singuri. Am suferit si eu destul din cauza fetelor, dar de la un timp incoace am inceput sa devin indiferent, sa nu mai imi pese, pentru ca oricum ma agit degeaba. Nu sunt chiar toate o cauza pierduta, am cunoscut fete calumea. Doar ca erau luate. Restul sunt de la greu spre imposibil de gasit. Ar fi bine daca ai incepe sa devii indiferent, asta daca nu cumva esti deja.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru AngelErmin):

Păi Dumnezeu își dă dar nu îți bagă în straitalaughing, bro.

| Nimeni10 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Tot forever alone ai ramas?laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau, dar ceva in comportamentul tau, imbracamintea ori mirosurile tale, pun fetele pe fuga.
Poate iti miroase gurita urat, sau poate mirosi a transpiratie.
Ori poate vorbesti tare, urat sau arogant.
Incearca sa te auto-analizezi si sa vezi ce este gresit sau rau cu tine, ca este clar ceva nasol, odata ce chiar toate fetele fug de tine, dupa ce te intalnesc prima oara.
Fa testul cu mirositul lingurii, dupa pe o lingi cu limba.
Ori miroase-ti hainele, sa vezi daca nu mirosi a trsnspiratie.

| Donsavas a răspuns:

Ideea este sa fi tu interesat de ele nu sa le spui totul despre tine. Lor le place si misterul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cauți tu în cercul potrivit.