| Marius2001Pop a întrebat:

Salut!
In timpul actului sexual cand sunt pe cale sa ejaculez, ma opresc si ii spun iubitei sa schimbam pozitia in ideea ca in timpul ala "trece" si cand incep din nou voi mai rezista, dar dupa ce schimbam pozitia si intru din nou imi vine foarte repede sa imi dau drumul.
Nu ma grabesc si nu fac miscari rapide, fac miscari lente, dar tot imi vine repede.
Facem sex de doua sau trei ori pe luna, dar nu se intampla sa patesc asta de fiecare data. Uneori rezist super mult, alteori chiar daca incerc tot felul de metode (schimbat pozitii, miscari usoare) imi dau drumul destul de repede, mai ales la prima tura.
Poate fi din cauza pishicului? Eu sunt un tip stresat si nu prea ma odihnesc noaptea, poate fi o cauza?
Am 17 aproape 18 ani si folosesc prezervativ. Credeti ca in timp, capatand experienta voi rezista mai mult?
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Ți se întâmplă asta din cauză că faci sex foarte rar.
Două-trei ori pe lună, e extrem de rar pentru vârsta ta.
Când vei avea o viață sexuală regulată cu sex aproximativ zilnic, va dispărea total problema asta.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 anisori este normal sa te scapi pe tine, fiindca lipsa de experinta si nerabdarea isi spun cuvantul.
Incepe prin ai face fetei un preludiu lung, sa-i faca si ei placere sa-i produci un orgasm clitoridian macar, ca la 2-5 minute de sex vaginal nu apuca saraca sa ajunga niciodata la orgasm.

| Marius2001Pop explică (pentru Violleta2022):

Nu am 16 ani, nu ma grabesc si am rabdare happy ii fac preludiu si intai ma ocup de ea, iar apoi ma gandesc la mine. La mine era alta intrebarea. Ce ai zis tu sa fac, fac deja.

| Willis a răspuns:

Dacă faci de 3-4-5 ori pe săptămână, vei vedea schimbare.

| Marius2001Pop explică (pentru Willis):

Noi vrem sa facem mai des, dar problema este ca se irita in zona intima dupa ce facem si trebuie sa asteptam sa se amelioreze iritatia pentru ca in caz contrar o ustura si o doare si ni simte deloc placere.
Chiar si atunci cand se masturbeaza se irita.
Amandoi am vrea sa o facem mai des, de cateva ori pe saptamana, dar din aceasta cauza nu se prea poate.
Multumesc mult de raspuns!

| Willis a răspuns (pentru Marius2001Pop):

Să meargă la ginecolog sau dermatolog, rezolvă problema, apoi dați la pompe. :-)

| SalutFrate112 a răspuns:

Salut, probabil si de la nedormit.In timp vei prinde experienta si nu o sa iti mai vina asa repede. Incearca totusi un medic daca nu se rezolva, fara rusine ca nu musca.