| anonim_4396 a întrebat:

In urma unei decepii traite in dragoste, am inceput sa ma distantez de femei. Nu mai pot sa ma conectez cu ele. (ma refer cu fetele noi pe care le intalnesc). Simt oarecum o ura fata de ele. Chestia asta dureaza de ceva vreme. Am asteptat sa treaca, dar vad ca nu trece... Nu mai suport nici sa aud melodii de dragoste, sa vad scene siropoase din filme, sau orice are legatura in general cu dragostea.
A mai patit cineva asa ceva? Cum ati scos-o la cap?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

După mine ai revenit la normal, oricum filmele și unele tipuri de muzică nu descriu realitatea și te afundă doar intr-o fantezie care e departe de a fii adevărata.
Deci e normal sa te ferești sa te mai uiți la filme care descriu conceptele de relații greșit și muzică tristă despre despărțiri și alte rahaturi pentru că te face sa te gândești la ce ai pățit.

Urăști ce nu poți controla și nu înțelegi probabil ți-ai format anumite idei despre cum ar trebui sa funcționeze o relație și ai fost dezamăgit, tu de fapt nu urăști sexul opus ci urăști ideea ca nu a mers cum ai vrut tu.Conform așteptărilor tale.
Degeaba transmiți ura asta către altele(pentru că nu ajuta la nimic, mai bine ai incerca sa înțelegi și mai ales accepti de ce a făcut asta și sa-ti dai seama ce ai făcut greșit tu pentru a remedia pe viitor), cel mai bine te folosești ură care o simti sa evoluezi pe toate planurile. Antrenamente intense la sala, dusuri reci, meditatie etc etc asta le folosesc eu. Sau orice activitate care îți face plăcere care necesita adrenalina sau pur și simplu te motiveaza. Folosește ura pentru a te dezvolta.

Răspuns Apreciat de Editori
| UnGalago a răspuns:

Bună,
Toți suntem, la un moment dat în viață, dezamăgiți în dragoste. Nu ești singurul și, da!, este greu de depășit un moment ca ăsta, pentru că ai investit timp și sentimente. Și, da!, vei trece peste.

Reacția ta, de a nu suporta alte femei acum (de a le urî cum spui tu), este normală. Dar normal este și faptul că odată cu trecerea timpului va fi mai ușor.
Dacă vei vedea în toate persoanele de sex opus niște dușmani, gata să te rănească oricând, tu vei fi de fapt cel ce se rănește. Nu toate sunt la fel, cum nici tu nu vei mai fi la fel, pentru că te schimbi, devii mai înțelept.

Acum, dacă despărțirea este recentă, nu te apuca să vânezi alte relații. Îți vei face mai mult rău și vei face rău, cel mai probabil unor persoane care nu merită.

Dă-ți timp sā te vindeci. Nu te condamna pentru ce simți și nu lăsa ceea ce simți să te condamne la un viitor cu relații defectuoase.
Investește timp în tine, în ceea ce voiai să faci dar nu aveai timp înainte (pentru că relațiile mănâncă și timp).

Și, din nou: calm. Nu toate femeile sunt la fel.
NB: Vezi dacă nu cumva ai greșit și tu. Nu pentru a te învinovăți, ci pentru a învăța.

Seară faină!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am ajuns om independent mgtow cum sant un % din americani pe ramura respectiva. Marcat de la 16 ani de fosta am avut parte numai de sex ocazional si fitoase, am ramas in momentul de fata cu gandurile fostei in cap si cat rau mi-a facut incat imi vine sa scot luneta pe bloc sa impusc cateva panarame in cap special pentru alea care isi inseala partenerii la ele bat apropo. Unica sansa e in rabdare pana ajung sa faca roboti in forma umana sa arate ca bunaciunile care umbla dupa betivi, proxeneti, tarani. Sa simti ca ai cu cine trai in casa si sa faci de toate cu ea macar sex si conversatii un ras etc. e suficient cu dotarea aia.

| Marius22222222222 a răspuns:

Capu sus