| anonim_4396 a întrebat:

La inceputul contactului sexual am o erectie puternica. Dupa cateva minute de sex, erectia nu mai este puternica iar penisul nu mai intra in vagin (nu finalizez). Partenera mi-a spus ca masturbarea ajuta la problema asta si ca trebuie sa ma masturbez mai des si am incercat azi sa ma masturbez si e aceeasi poveste ca la actul sexual. Am o erectie puternica si deodata se blegeste. Ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca te-ai masturbat la sfatul partenerei si nu s-a simtit o imbunatatire in ce priveste mentinerea erectie in timpul actului sexual, inseamna ca sfatul ei nu a fost bun. Incearca si invers, adica fara sa te masturbezi inainte de un act sexual. Vezi in acest caz care este rezultatul. Cred, ca va fi unul favorabil si placut pentru amandoi.

| vocea a răspuns:

Prietenata nu stie mai rau iti face.
Masturbarea este principala cauza fiindca la masturbare stai circa 2 -3 minute iar cand vrei sa faci sex nu poti duce pardite lungi fiindca nu esti invatat si de aceea se inmoaie.

| Viitorulapropiat a răspuns:

La 14 ani esti tare experimentata... laughing

| Giovani_Luca_1998 a răspuns:

Salut! Invata sa-ti controlezi sperma. Toata treaba asta tine atat de experiența ta sexuală, dar poti sa faci si diferite exerciții de pilda: cand urinezi încearcă sa te opresti, sa incepi iar, sa te opresti iar si tot asa. Daca te masturbezi inaintea actului sexual in mod normal ar trebui sa te țină mai mult. In orice caz, totul tine de mentalul tau, daca te concentrezi sa iesi, iesi. Asa funcționează si invers si in orice situație! Mult noroc!