| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toți! nu mai știu ce sa fac. asa ma enervează starea asta în care ma aflu și totuși nu ma pot gândi decât la un singur lucru. am 15 ani și m-am îndrăgostit nebunește de un băiat. este profesorul meu de dans. adică nu e chiar profesor dar preda la o grupa de adulți în care sunt și eu. de la început credeam ca are 20 de ani și nici nu -i arasem atenție (tot îmi plăcea de el dar ma resemnasem ca e prea mare) dar după aceea am aflat ca are de fapt are doar 17 ani. și am început sa-l cunosc mai bine. are un caracter interesant. dincolo de înfățișarea sa super-draguță este mult mai mult. are ceva special cu toate ca însăși simplețea lui și stilul sau original te cucerește deodată. și nu sunt sigura dacă are sau nu prietena. și de fapt nu sunt sigura dacă avem vreo șansă sa fim împreună. acum nu pot sa ma gândesc la nimic altceva în afara de dânsul (plus ca e prima mea dragoste). și mereu când citesc undeva ceva de dragoste parca ma doare undeva foarte puternic. și plus ca am scoală și trebuie sa învăț dar toate astea par atât de neimportante... parca sunt amețită și împrăștiată mereu. cum sa ies din starea asta? voi tot ați simțit asa ceva? știu ca arat ca o plângăcioasă dar va rog ajutați-ma pentru ca sunt disperata...

Răspuns Câştigător
| Baby a răspuns:

Gata mi-a venit ideea!
ii spui ca nu ai inteles ceva si daca poate sa stea sa iti arate dupa ce pleaca toti ca sa nu ii incurci si pe restul
o sa zica normal ca da si atunci mai si vb, eventual ii multumesti si ii zici ca ii ramai datoare, poate iesiti la un film sau la un suc vreodata, si el probabil o sa fie incantat.happy Asa se incepe. Si btw fa si tu pe bleguta, nu pe PROASTA! fii atenta, nu fa pe proasta. La baietii le place sa se simta utili, sa te ajute, dar nu sa se chinui se iti explice ceva si tu sa nu intelegi nimic...Chiar daca tu stii miscarea aia perfect sau ce vrei sa iti arate, prefa-te ca nu te descurci.happy
o sa iasa. :* bafta

3 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Pai...intreaba-l daca are prietena sau nu...stiu ca e greu dar trebuie sa faci si astawinkingfunda?

| laura97khadijha a răspuns:

Buna!
Si eu sunt cam in aceiasi situatie ca si tine. Daca ai reusit sa-l cunosti si sa-ti dai seama ce fel de om este si chiar il iubesti cu adevarat, fa lucruri care ar putea sa te scoata in evidenta
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!happy
Orice trece prin asta candva, mai devreme sau mai tarziu.happy Te-ai cam"indragostitit", pentru ca nu stiu daca e chiar o indragosteala, e mai mult faptul ca`l placi. si daca e profesorul de dansoh go on n`are nimic. va puteti intalni in afara orelor. dar mai intai da-i oarecum de inteles ca il placi, mici priviri:X incearca ca comunici cu el. putyn ca sa-i starnesti interesul.happy un id ceva `smug si totusi e doar 2 ani diferenta` happy interesant e faptul ca profesor happy dar asta se poate rezolva in afara scolii.happy Deci nu te lasa batuta incearca sa-l cuceresty happy Si nu arati ca o plangacioasa! Delok! doar trebuie sa faci tu primul pas, poate el nu te-a remarcat sau se concentreaza doar asupra orelorhappy!
Bafta :*