| RazvanRomeoCR7 a întrebat:

Salut la toata lumea, pe data de 10 mai incepusem sa vorbesc la liceu cu fata de care imi place foarte mult si acum de curand s-a terminat scoala, noi in mare parte vorbeam doar la scoala si de ultima oara de cand am vazut-o, adica de pe 13 iunie, nu am mai vorbit cu ea nici macar pe Facebook. Mereu ne luam in brate, ne pupam pe obraz, radeam si zambeam etc, pentru ce au fost toate astea daca nici macar pentru o simpla prietenie si sa mai tinem legatura din cand in cand? Credeti ca o sa imi dea ea mesaj intr-o buna zi?

14 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

Insistă,poate e supărată, i-a zis cineva ceva despre tine, ceva ce nu e adevarat? Te-ai gândit la asta? E o posibilitate. Poate cineva nu vrea sa fiti împreună. Eu zic sa o cauti! Nu miroase a bine situatia asta

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Laila12Izabela):

Nu stiu nu prea cred ca avea cineva ce sa ii spuna despre mine, dar chiar nu inteleg pentru ce au fost toate astea daca nici macar pentru o simpla prietenie, nu sunt genul care sa faca probleme sunt foarte cuminte si nu am suparat pe nimeni

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RazvanRomeoCR7):

Iti spun, ca poate cineva va impiedica sa fiti împreună, deoarece, se mai întâmplă. Sunt sigura ca e esti un băiat bun si cuminte si la locul lui, pentru ca se vede din modul tau de a vorbi si de a gestiona lucrurile. Caut-o! Nu lasa lucrurile asa! Nu crezi ca ceva nu e bine in toata treaba ta? Eu una așa cred.Eu zic sa nu lasi lucrurile asa.

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Laila12Izabela):

Pai eu i-am mai dat un mesaj : Ce faci, si nu a raspuns nu stiu cum sa ii atrag atentia pot doar sa ii dau ador pe Facebook si atat

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RazvanRomeoCR7):

Păi Răzvan, pot sa iti spun ca ceva nu e bine. Adică ce motiv ar avea sa te ignore? Ai spus chiar tu ca esti un băiat cuminte si nu produci probleme.Nu ai nicio altă cale sa dai de ea? Nu are niciun motiv sa te ignore, din punctul meu de vedere.Imi pari un băiat drăguț. Sfatul meu e sa nu renunți, daca tu chiar vrei o relatie cu ea.Si daca vrei in continuare sa vorbesti cu cineva, eu sunt aici, sunt la dispoziția ta. Poti sa ai incredere in mine.

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Laila12Izabela):

Pai nu de obicei ne vedeam la liceu si pe Facebook am vorbit extrem de putin dar de fiecare data cand ma vedea ma lua in brate si asa nu cred ca i-a zis cineva ceva dar nu inteleg de ce a facut toate astea daca nici macar pentru o simpla prietenie, eu doar sper sa imi dea ea mesaj intr-o zi eu nu prea am ce sa fac

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RazvanRomeoCR7):

Imi pare rau ca treci prin starea asta de confuzie si stres.Eu sper sa rezolvi problema.

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RazvanRomeoCR7):

Imi pare rau, ca treci prin asta ...prin starea asta de confuzie, stres, poate si putina teama.Eu zic sa nu renunți stii cum... Speranta moare ultima. Dacă reușești să dai de ea, stii unde ma găsesti. Poti sa vb cu mine, eu imi doresc sa se termine cu bine situatia asta!

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Laila12Izabela):

Sunt putin stresat si am putina teama da, nu renunt dar nu prea am ce sa fac deocamdata nu stiu, eu inca simt ca o sa se intample ceva si daca nu iubiti macar prieteni si sa mai tinem legatura din cand in cand si de acolo o sa vad eu poate ajung si la o relatie dar cum am zis nu stiu de ce a facut toate chestile astea daca nici macar pentru o simpla prietenie nu cred ca isi pierdea timpul in fiecare pauza la liceu sa ma ia in brate si asa corect? eu inca simt ca o sa se intample ceva

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RazvanRomeoCR7):

E foarte bine ca gândești așa! Cu siguranta lucrurile nu vor rămâne așa.

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Laila12Izabela):

Pe Facebook ea este singura persoana la care nu vad cand a fost ultima oara online si asa dar uneori vad, ce inseamna asta?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru RazvanRomeoCR7):

Cred ca te evită si nu vrea sa stii ce face.Motivul pentru care face asta nu-l cunosc. Esti intr-o situatie complicată

| Ruxy777 a răspuns:

De ce nu ii dai tu mesaj? ce astepti?

| RazvanRomeoCR7 explică (pentru Ruxy777):

I-am dat si nu a raspuns