| Pysu a întrebat:

Salut la toti!happy Care stie cam cat costa sa decodez un nokia 2610. Problema e ca trebuie sa aflu codul acela de siguranta, ca atunci cand deschid telefonul imi apare sa scriu codul de siguranta si nu-l mai stiu, de aceea vreau sa- duc la decodat. Dau fundahappy. Scz de categorie dar e cea mai vizionata.happy

7 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

In jur de 40lei-50lei

| Pysu explică:

Deci ca sa fie clar. Mie imi merge cartela, dar matusa mea a pus codul de siguranta acum ceva timp si nu-l mai stie, acel cod de siguranta la pus ca sa nu deschid eu telefonul si sa umblu prin el, deci acel cod de siguranta este al TELEFONULUI.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Buna.
eu stiu ca daac ai un telefon cumparat de la Orange (sa zicem),si nu recunoaste cartelele de Vodafone,cosmote,etc. il duci la decodat,si atunci va putea functiona si cu cartele de Vodafone, cosmote, etc.asa decodarea costa in jur de 25 lei,eu l-am dus pe al meu la arad.

deci nu inseamna ca afli codul de siguranta.
acum,cand tu zici „cod de siguranta",te referi la pin,sau la codul de siguranta al cartelei care trebuie activata?

daca la pin:baga la intamplare coduri,pana ce iti cere codul PUK.
daca mai ai cutia de la cartela e simplu,ca trebuie sa scrie pe undeva codul puk,daca nu,iei alt telefon si suni la serviciu clienti,si le spui nr de telefon, si ei iti vor da codul puk.

daca al cartelei:inseamna ca nu e activata, deci nu o ai de mult timp.cauta pana gasesti carcasa in care a fost cartela, si trebuie sa scrie pe ea.
happy

| MasterOfDisaster a răspuns:

Ai incercat de mai multe ori sa il bagi?

| YannyAlmounte96 a răspuns:

Boss nu te lua dupa astiawinking Am avut o problema la fel ca a ta si mi-a luat 10 lei sa mi-l faca ala unde decodeaza telefoanele.asculta la fratele bft

| B0rnC0nfuseed a răspuns:

50leiwinking

| DeM3nT a răspuns:

De 2 saptamani am descoperit o metoda, care se pare ca este activa inca din 2006, dar in Romania nu prea a fost promovata. Am vb cu oameni din strainatate si chiar alaltaieri am dat de cineva de 16 ani care a castigat 5000 euro si de un om mai in varsta, dar nu trecut de prima tinerete care are in cont 29 000 GBP pana in prezent ( din 2007 pana acum ). Castigurile se bazeaza pe marketing-ul afiliat.

Spre deosebire de site-urile PTC unde primesti cativa centi aici primesti 28$ pe om adus.( Ei isi permit acest lucru fiindca primesc 40$ de la firma ce a avut nevoie de reclama ).

Metoda a fost prezentata si pe posturile de televiziune BBC si NBC. Nu mai stiu sigur, dar la o emisiune de la unul dintre aceste posturi, prezentatorul si-a cerut scuze deoarece spusese initial ca nu este adevarat acest lucru si nu poti obtine lucruri gratuite.

Pentru link-ul de inscriere, detalii si dovezi poti vizita urmatorul link : http://myfreegadget.wordpress.com. [ Trebuie sa stii limba engleza, fiindca site-ul l-am scris in engleza ]