| anonim_4396 a întrebat:

Salut la toți.
Să vă zic ce mi se întîmplă.
Am o fostă colegă de clasă/bancă și evident o bună prietenă care după ceva timp văzînd o poza cu ea mi-am adus aminte de momentele petrecute împreună fiind elevi/colegi/prieteni și acum amintindu-mi un pic, evident mi s-au trezit în mine toate sentimentele. Deci așa s-a întîmplat: ambii find din Republica Moldova eu am plecat din clasa 10 în Spania iar ea a rămas să termine liceul și nu prea am comunicat, doar cand mă întîlneam cu prietenii (unde era și ea printre ei/ele ) mai schimbam două vorbe...
 În prezent ea e la universitate anul întai, iar eu sunt în România (la muncă).
Recent am vorbit cu ea pe net (mai exact 3, 4 ori), dar am văzut că nu prea este conectată pe net (Acum că mă gandesc numai la ea și văzand că nu prea pot comunica cu ea înnebunesc, simt că am nevoie de ea din ce în ce mai mult, am un dor nebun de ea.)
Am intrebat-o de ce nu prea stă pe net și mi-a zis:,, Ziua muncesc iar seara sunt la universitate si plus că luna aceasta sunt supra încărcată, deci practic nu am timp mai deloc."

Deci întrebarile mele sunt urmatoarele:
*Cum să îi capăt atenția sau cum să ii trezesc interes față de mine¿
*Cum să construiesc o conexiune cu ea¿
*Și cum să îi zic tot ce simt fața de ea¿ Parcă aș face-o chiar acum dar din frica de a nu spune ceva tampenii. ȘTIȚI CUM E CAND EȘTI ÎNDRĂGOSTIT? FACI ORICE FĂRĂ SĂ GANDEȘTI ȘI DE MULTE ORI DUCE SPRE ERORI.
(Nu vreau să insist mult să nu creadă că sunt un disperat, dar tot odată mă tem să nu o pierd)

*După parerea voastră cum credeți ce am greșit sau ce nu am facut cum ar fi trebuit¿

Mersi frumos de întelegere.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul este simplu: daca fata nu vrea o relatie cu tine, nu iti raspunde la mesaje si nici nu se conecteaza, fiidca nu o intereseaza persoana ta.
Nu trebuie sa fii gresit cu ceva, doar simplu fapt ca fata nu-i interesata de tine, o face sa te ocoleasca si sa te ignore, caz in care, chiar nu poti afce nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Tu asa faci, arati puta la fete si le pui pe fuga?

| Bariel a răspuns:

Eu zic sa o cauti in viata reala si sa faci in asa fel incat sa para ca va ti intalnit intamplator, apoi intri cu ea intr o conversatie si incepi sa depanezi amintiri frumoase cu voi doi