| HippieCat a întrebat:

Salut,lume. Eu sunt Ale,si vreau sa ma ajutati. Sunt indrgostita de un baiat,care invata la o clasa paralela. Ma stie,insa nu am vorbit niciodata. Sunt timida, nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma. Dau funditaaaaaa. >:

6 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Nu iti fa griji...o sa scapi de timiditate cand o sa fie cu alta de mana

| HippieCat explică (pentru shadow72):

Ti s-a intamplat?

| shadow72 a răspuns (pentru HippieCat):

Nu...m-am vindecat de timiditate suficient de repede cat sa nu trec prin asa ceva...mai bine sa incerc si sa fiu respins decat sa nu incerc deloc

| cristimihailov a răspuns:

Stii si tu ce trebuie sa faci. Sa apuci sa discuti cu el. Ca inuitie, intuieste si el ca il placi. Dar treci la fapte.

Cum se spune... urmeaza-ti fericirea si ti se vor deschide usi acolo unde erau doar ziduri happy

| xSkyler a răspuns:

Buna happy
Incearca sa stai mai mult pe langa el in pauze, pe sala/hol si poate asa intrati intr-o conversatie.
Eventual, poate aveti si niste prieteni comuni care sa va faca cunostinta unul cu celalalt. tongue
Dupa ce vorbiti putin, lucrurile vor merge mai departe de la sine iar cu timpul vei reusi sa scapi si de timiditate. happy
Sper ca am fost de ajutor. Succes! big grin

| Andrew_Andrei_1988 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci sa iesi putin in evidenta, modificandu-ti imagine ( cred ca o pozi rezolva cu machiaje si o vopsea de par) sau incearca sa intrii in grupul lui de prieteni. Daca sunt baieti toti gaseste unul care te place si apoi o sa fii remarcata de el, pentru ca noi suntem putin invidiosi chiar si pe prietenii nostri atunci cand ei au ceva ce nu avem: o relatie. Succes