| anonim_4396 a întrebat:

Salut, m-am despartit de prietena mea( am fost 4 ani), ce sfaturi imi dati pentru a depasi momentul? nu sunt atat de suparat acum deoarece au trecut doar doua zile, dar cine stie cum voi fi peste o saptamana. funda cel mai bun sfat.

Răspuns Câştigător
| Alexa_Alexya_1997 a răspuns:

Incearca sa te impaci cu gandul ca ea nu mai este parte din tine. vorbeste cu ea sa cadeti de comun acord sa ramaneti prieteni... daca vi veti ramane prieteni vei trece mai usor peste asta incearca sa iti cauti pe altcineva de care sa te aprpii chiar daca nu din prima happy si incearca sa nu te feresti de fosta prietena pentru ca te va durea mai rau pe viitor happy sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Public22 a răspuns (pentru Alexa_Alexya_1997):

Nu stiu daca pot sa fiu prieten cu ea, nici nu stiu ce vreau, as putea sa ma impac cu ea, dar sunt prea orgolios.

8 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Du-te la curve. Bea niște beri. Bate un țigan.
Ești bărbat, ce dracu', asta ar trebui să fie instinctiv.

| Public22 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi, dar ne-am impacat, nu trebuie sa mai bat niciun tigan, bine poate un pumn sau doi atat laughing

| w0nderboy a răspuns:

Cu timpul, crede-mă te vei simţii ca dracu. O să îţi vină toate amintirile în cap, nu o sa mai poţi dormii noaptea.
În concluzie o să te simţi ca dracu, îţi sugerez să foloseşti sfatul lui Woodenpints, 'Bate un ţigan'. Voi venii cu cea mai mare plăcere să te ajut.
Până atunci, baftă!

| Dontforget a răspuns:

Eu nu mai sunt cu prietena mea dupa 6 ani jumatate impreuna la inceput e greu dar timpul le vindeca pe toate eu am suferit mult in primele zile dar acum e mai bine o sa vezi ca vei trece peste si cand se va intampla asta te vei gandi: Nu credeam ca voi trece peste. Dar o vei face crede-ma

| Public22 a răspuns (pentru Dontforget):

Sper sa fie asa, mersi de sfat.