| Dan88889999 a întrebat:

M-am indragostit de o fata (este prima data cand simt asa ceva), de cateva luni.

Intrebarea este: Sa ii spun ca m-am indragostit de ea? (eu inclin spre a ii spune, dar nu sunt sigur)

Răspuns Câştigător
| vasilemicutz a răspuns:

Salut! Eu am fost si sunt in continuare indragostit de o fosta colega de liceu (sunt anul 1 de facultate). Am preferat sa-i spun in fata tot ce simt pentru ea si cred ca a fost cea mai buna alegere, chiar daca sentimentul nu e reciproc. A apreciat destul de mult happy

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu-i spui decât în momentu în care sunteți apropiați și ai semne și de la ea că ar fi interesată în modu ăla de tine. altfel e degeaba.

| ancaval a răspuns:

Vorbiți des?

| Dan88889999 explică (pentru ancaval):

In ultima perioada am iesit cu ea aproape in fiecare zi, dar uneori imi da senzatia ca si ea ma place dar alteori nu.

| ancaval a răspuns (pentru Dan88889999):

Acuma na... femeile au tot felul de stări. Nu te poți lua după asta.

Păi dacă ați ieșit și vă înțelegeți bine și crezi tu că sunteți destul de apropiați, atunci de ce să nu îi zici?

Și dacă te refuză, ce? Nu știu câți ani ai, dar fete sigur găsești.

Treci la subiect, zi ce ai de zis. Dacă zice DA, foarte bine! Dacă zice NU, la revedere! Trebuie să fii un bărbat hotărât.

| ancaval a răspuns:

DA, spune-i ce simți. Mie mi-ar plăcea să vină un băiat și să-mi zică direct în față că mă place și NU să stea ca un mutălău și să rabde, când poate să trăiască unele momente faine.

| GouDidodino a răspuns:

Nu-i spune, daca ea nu simte acelasi lucru pentru tine, o sa profite de aceasta slăbiciune a ta pentru ea si te va juca pe degete. Dacă ești sigur că si ea simte la fel pentru tine, ii poti spune

| Foame a răspuns:

Nu ii spune din prima(am facut greseala teribila si eu), si acum te intrebi de ce? pentru ca ii "furi" suspansul, femeile(cu totii de fapt) vor ceva greu de obtinut, pentru care sa depui un "efort", nu mai exista sentimentul ala de succes cand "primesti ceva usor".De exemplu este una sa fai 500de euro prin munca si alta este sa ii primesti. In plus o sa te ajute enorm pentru ca tu cat ii dai "semne" ca iti place de ea exista si incertitudinea(o nevoie esentiala a personalitatii umane) si isi pune intrebari: "Este serios?","Chiar ma place pe mine?", si asta o face sa se gandeasca si mai mult la tine, apoi cu cat face asta mai mult timp devine mai interesata/curioasa de tine.Si cand "vine" ea la tine si simti ca e momentul(ea trebuie sa "vina" pentru ca asa pare o decizie personala nu ceva fortat de imprejurari).Si dupa ce a aparut conexiunea din partea ei, pestele e ca si prins, trebuie doar sa il iei cu plasa.(in opinia mea desigur).Dar sa nu o faci sa astepte prea mult, doar la momentul "potrivit" ii zici.