| Bilecoi a întrebat:

Salut, m-am indragostit din nou. prosteste pot spune. Un prieten de-al meu are o colega in clasa de care imi place. Am bagat-o la prieteni pe facebook dar nu am avut curajul sa o bag in seama laughing. Am vorbit cu acel prieten si am hotarat sa o chemam in oras intr-o zi ( a fost o intalnire in 4, nu doar eu cu ea ).Am facut cunostiinta (acel moment a fost incredibil.) Am stat la o cafenea, am baut ceva si am discutat. La final am platit eu consumatia, dar ea vroia sa plateasca ea. Eu am insistat sa nu plateasca si a zis ca imi va da banii cand ne vom reintalni. Asta ce inseamna? Ca vrea sa ne mai intalnim?. In fine, cand am ajuns acasa am vrut sa vorbesc cu ea, dar inca imi era frica sa nu imi dea "sictir". Vreau sa stiu ce as putea face ca eu sa ma imprietenesc cu ea, si in viitor o posibila relatie. Imi puteti da niste sfaturi ce as putea spune sa o bag in seama sau daca ar fi prea devreme sa o chem iar in oras. Orice sfat e bine venit. Am doar 14 ani si nu am asa multa experienta. Va rog sa luati in serios intrebarea si daca puteti sa ma ajutati, faceti-o va rog. Multumesc

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Prea multa frica, in timp ce ea si-a exprimat speranta cu "data viitoare". Cred ca ai putea sa mergi direct si s-o apuci de mina fara probleme.Ar merge cu tine oriunde vei dori.Singura problema este la tine ca inca nu esti hotarit.

| Bilecoi explică (pentru harciog):

As putea face asta, dar cam de cate ori vorbeam pe net cu ea, era putin retrasa, statea foarte mult timp sa raspunda la o simpla intrebare.

| harciog a răspuns (pentru Bilecoi):

Poate avea musafiri pe net la fel de nehotarirti ca tine.lasa netul si mergi cu sufletul direct.

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cuea, noua fetelor ne place asta la un baiat.Nu trebuie sa-ti fie frica.Si da, pentru intrebarea de mai sus, vrea sa va mai reintalniti. Daca vrei e un mod de a spune as vrea sa mai vorbim.Nu trebuie sa-ti fie frica sa vorbesti cu ea pe FB, mai alea ca nu esti fata in fata cu ea.Stai calm, si incearca sa vorbesti azi cu ea. Daca vezi ca lucrurile merg bine, ai putea vorbi cu ea si in urmatoarele zile, si gaa fiind pregatit terenul poti sa o intrebi daca vrea sa mai iesiti la un suc.Totul e sa ai incredere in tine.Bafta

| Bilecoi explică:

Azi am bagat-o in seama, iar ea nici macar nu mi-a raspuns, a iesit de pe fb, a intrat iar si tot nu m-a bagat in seama. deci nu stiu ce sa cred, ma place sau nu?

| AiEnmaYuuki a răspuns (pentru Bilecoi):

Poate ii plac persoanele mai directe.Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea fata in fata.E singurul lucru pe care il mai poti face.