| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Ma aflu in urmatoarea situatie si vreau sa-mi spuneti daca judec normal. M-am certat grav cu vecina mea de perete,ne-am scuipat rau, ne facem zgomot unul altuia anumit etc. Ideea este ca de cand ne-am certat am inceput sa dezvolt un soi de gandire care ma necajeste. Consider ca pentru ca ea ma uraste(este si homofoba pe deasupra si si-a exprimat dezgustul fata de minoritatile sexuale) eu nu am voie sa fac sex. Ba mai mult, cred ca ea e menita sa-mi interzica sa fac sex si va face asta batand in pereti mereu cand fac asta, va veni si la usa si va bate de fiecare data, determinandu-ma astfel sa nu mai am niciodata chef de sex, adica sa-mi interzica sexul. Toate acestea pentru ca nu ma place. Mentionez ca nu, nu am cum sa nu auda aceasta pentru ca peretii sunt foarte subitiri si auzim tot de la unul la altul. Judec normal? Ma deranjeaza acest gand. Uneori imi vine sa-i dau in cap ca sa pot face sex, pentru ca nu ma lasa.

34 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apuca-te de sex si cheama imediat Politia, ca sa o prinda in fapt. Nu are voie sa faca asta. Numai daca nu va vaitati in gura mare la ore nepotrivite. Atunci ti-o iei tu, pentru deranjarea linistii publice.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Deci tu dupa ora 22 faci sex cu perna pe fata? Sau poftim, pe modul ninja laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din cate imi dau seama nu degeaba iti bate vecina in pereti. Ai si tu o vina.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Ce vina laughing ea mă urăște și eu am ceva cu oamenii care mă urăsc. laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad ca te amuză problema asta. Deci, nu iei problema in serios.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Pai cum sa iau în serios că mi recomanzi sa nu scot un sunet când fac sex?laughing Tu chiar așa faci cu femeia ta?))) Că toți sunteți hetero pe aici așa că zic femeie

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Țipă si tu mai incet. Sau ăla cu care te tăvălesti.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Bine laughing dar nu țipăm tare

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta numai vecina poate spune. Ii faceti pofta.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

laughing)))))))
Tu ești căsătorit, ai familie copii iubita ceva?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se vede ca nu stii cu cine vorbesti de iti permiti cam multe. Am nepoti de varsta ta.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Da?laughing
Mă gândeam după poza de profil. Numai o persoana din generația ta ar fi ales poza acelui actor roman

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Măi baiatule, se vede ca esti cam pe dinafară. Actorul nu este român ci american. Se numeste Cary Grant. Dar ma indoiesc sa fi auzit tu de el.

| Mosotti a răspuns:

"Consider ca pentru ca ea ma uraste(este si homofoba pe deasupra si si-a exprimat dezgustul fata de minoritatile sexuale) eu nu am voie sa fac sex.".

Gandesti prost, ce te intereseaza pe tine ca ea te uraste si e homogofoba? Ce legatura are asta cu tine personal si cu sexul tau?! Dar nu e clar ca gandesti deplasat? Mai e cazul sa intrebi?

Poti face sex in liniste, de ce trebuie sa se auda?! Ca nu inteleg. Si deci nu mai aude ca faceti sex, majoritatea fac sex in liniste si nu se aude nici daca peretele e subtire.
Daca o deranjezi, e altceva, cauta sa nu o mai deranjezi.

Sa ma scuipe pe mine? Pai nu-i rupeam gura? Ii f doua, de nu mai zicea nimic si nu mai zicea niciodata nimic, daca ea a inceput chestia prima, asta clar.
Eu nu ii suport pe astia.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Am inteles opinia ta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu judeci normal, eu aș urla toată noaptea laughing)))). Glumesc, dar nu trebuie să-ți pese, frate, de părerile altora. Fă sex pe silențios din bun simț, că nici mie nu mi-ar plăcea s-o aud pe vecina, am mai pățit și e foarte enervant, dar în rest nu ar trebui să-ți pese deloc că e ea homofobă. Eu mai cunosc câte un homofob și n-am niciun sentiment față de ei, vorbesc cu ei normal și-mi văd de viață, că dacă aș trăi în părerile altora, n-aș mai ieși din casă. Există o părere negativă despre absolut orice, părerile sunt doar păreri, nimic important. Dacă vrei să-i schimbi părerea despre homosexuali, poartă-te foarte frumos cu ea, arată-i că ești un om normal. Dar nu-ți bate capul, sincer laughing))

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Deci tu faci mereu sex pe silentios?laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu stau la casă, dar iubi stă în garsonieră și sunt puțin paranoică laughing

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Pai fa mă sa înțeleg laughing. Nu scoți niciun sunet adică?laughing))) Când ești la iubi? Vreau sa ți înțeleg opinia până la final

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă controlez oleacă laughing))))

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Ce înseamnă oleacă?laughing)))))))))
Nuj la mine oricum se aude -))) M a făcut și animal tipa -))) dar să te înțeleg pe tine exact.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi bag o șosetă în gură laughing))). GLUMESC. Auzi, dar nu există izolare fonică pentru pereți? Nu mă pricep, dar ar trebui să se poată, că altfel nu s-ar mai fte nimeni laughing))

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Eeei da laughing peste tot se aude asta, doar că eu simt că nu am voie sa mai fac pentru că vecina mă urăște. Asta e problema mea. Că nu mi dă ea voie de fapt

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Și dacă faci, ce se întâmplă? laughing) Vine la ușă? Îi deschizi gol și îi zici: ce-ai, tanti, vrei menage a trois?

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Pai nu știu...mi e frica cumva pentru că o văd că pe o forță dumnezeiasca care are puterea absolută de interzicere. Cum scap de asemenea gând? Oare sunt nebun?

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Puțin laughing)) gândește-te că nicio babă n-are control asupra dormitorului tău.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Bun, dar mai înainte ai zis că nu e frumos că se aude sexul meu? Nu înțeleg exact opinia ta, poți să mă lămurești că sunt puțin debusolat.

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie să-ți pese că e ea homofobă, cu restul am glumit. Nu trebuie să-ți pese atât de tare încât să dezvolți asemenea gânduri, că-i dai in cap, că nu ai voie etc.

Mie nu-mi place sa deranjez în general, nu pentru mi-ar pasa de opinii, dar mă simt eu prost față de mine laughing am o balanță bine proptită în cap cu lucruri ok și nu-prea-ok, și nu trec de ele pentru liniștea mea.

E normal sa faci sex, dar dacă știi că deranjează volumul, te controlezi puțin că dacă ai avea o vecină care ar urla toată ziua si noaptea, ai injura-o la rândul tau laughing oamenii mai merg și la muncă, poate au copii, pnm.

Dacă ți-a zis cineva că deranjezi, nu înseamnă că trebuie să-ți pui un dop in ko0or. Moderație, my friend. Încearcă cu șoseta laughing sau muta-te la casa.
De ce nu se poate izola totuși? Eu m-aș gândi mai repede la asta decât la planuri sa o omor. Tu in loc sa te gândești la soluții practice, îți induci prostii.

| anonim_4396 explică (pentru supadeceapa):

Am înțeles opinia ta. Mersi.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E si de bun simt sa nu deranjezi vecinii cand faci sex, ca se aude si daca peretii erau mai grosi, si nu e vorba doar de vecina aia tampita a ta, zic la general.
Pai daca de cate ori ma masturbez eu, o medie de 1-2 ori pe zi, si as face zgomot, ar chema astia politia, nu se aude nimic.

Bine, pe mine personal nu ma deranjeaza daca te aud cu zgomot la sex, dar pe multi ii deranjeaza zgomotul in sine, nu faptul ca ce faci tu acolo si cu tine.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Așa des te masturbezi? Câți ani ai?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fac de 1-2 ori pe zi, mai in general odata, am 43 ani si 9 luni, fac asta de pe la 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E frustrata ca nu ești hetero sa i-o împingi un pic și ei, ori duce lipsa grav de morcov tânăr, frustrata sexual /depresiva. Este o vecina fascista cu apucături grave mintale. Era capacul de toaleta ridicat în tot acest timp cât te-ai scuipat cu ea? Eu în locul tău nu as scuipa-o ci i-aș pune capacul de wc în cap ca accesoriu laughing
Asta pare un război între vecini comunali, orgolii și comunism total desprins din era bolșevica. Te confrunți cu un adept al bolsevismului, cu o scrantita! O poți da în judecata pentru discriminare, ura fata de homosexuali, intoleranta fata de minoritatea asta, pentru homofobie.

Dacă are partener și face și ea bumti bumti ii bați și tu în perete, ușa, eventual ii dărâmi și ușa cu un "berbec" laughing
Ai un dușman aprig nu gluma. laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce nebun esti laughing