| DragosRobert17 a întrebat:

Mă confrunt cu o problemă. Incerc de ceva timp sa ejaculez, dar nu pot. Am polutie nocturna uneori.
Când vreau să mă masturbez, ajung la orgasm, dar nu pot ejacula.
Am 18 ani. Este cazul sa mă îngrijorez?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Tare mă tem că încă nu ai avut vreun orgasm ca să știi cum e cu adevărat.
Altfel, ai putea să și ejaculezi, fix la fel cum face corpul de capul lui atunci când dormi.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cum ai defini tu acel orgasm, dacă nu ejaculezi? Poate îl confunzi cu senzația preorgasmică și te oprești prea repede din frecat?

| DragosRobert17 explică (pentru mihai69):

Probabil. nu știu sa descriu cu exactitate "orgasmul"

| DragosRobert17 explică (pentru mihai69):

Ar putea fi un motiv.

| mihai69 a răspuns (pentru DragosRobert17):

Tare mă tem că încă nu ai avut vreun orgasm ca să știi cum e cu adevărat.
Altfel, ai putea să și ejaculezi, fix la fel cum face corpul de capul lui atunci când dormi.

| doctorandus a răspuns:

Da, mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ar trebui sa te îngrijorezi și sa consulți un medic.

| Spartacus12345 a răspuns:

Stai sa vedem. Masturbarile continue pot afecta intarzierea ejacularii. Depinde cat de des te masturbezi. Daca o faci in fiecare zi, e normal sa ejaculezi din ce in ce mai greu. Poate ar fi bine sa renunti la asta o perioada

| DragosRobert17 explică (pentru Spartacus12345):

Nu am ejaculat niciodată. efectiv frec ceva vreme, și nu iese. cu toate ca ma excit.

| Spartacus12345 a răspuns:

Trebuie sa stii ca masturbarile continue intarzie ejacularea. Depinde acum cat de des o faci tu. Daca o faci in fiecare zi e normal sa ejaculezi mai greu, stai linistit. Dar poate e bine sa renunti pentru o perioada la asta