| MarianDeluise a întrebat:

Ma cunosc cu o fata de 1 an si jumatate. Am fost cu ea 3 saptamani apoi ne-am certat, apoi dupa 2 luni ne-am impacat. Relatia a mers foarte frumos 4 luni, eram innebunit dupa ea, mort. Dupa aceea nu stiu ce s-a intamplat cu ea cauta cearta si ma trada altfel. S-a racit mult fata de mine si s-a despartit de mine fara niciun motiv. Am suferit foarte mult atunci. Apoi dupa 7 luni(in care niciodata nu incetasem sa nu ma gandesc la ea) ne-am apropiat iar ( habar n-am cum am putut sa vorbesc iar cu ea dupa tot ce - mi facuse) si apoi,surpriza, ne-am impacat si am ramas timp de o luna(asta fiind pana acum o saptamana). In luna asta ultima chiar simteam ca-s iubit si eu de cineva, era alta persoana cu mine, total diferita de atunci cand se schimbase. Cand stateam cu ea ma tot gandeam cum am putut sa trec peste si acum ca m-am intors iar la ea, nu-mi venea sa cred. Increderea mea tot egala cu 0 era, chiar daca se schimbase. Si acum o saptamana am decis sa pun punct relatiei fara niciun motiv asa cum a facut si ea atunci. Nu stiu ce mi-a trecut prin cap. Aveam o frica "daca va face la fel?" De atunci toata lumea-mi spune sa ma impac cu ea. Ca plange dupa mine si ca nu stie ce sa mai faca.dar atunci ea a plecat fara niciun motiv anume, mie de ce mi-ar pasa acum de ea? desi imi pasa mult si-mi pare foarte rau.
Ce sa fac? Daca va face la fel? Daca ma va lasa iar? Daca... Daca.

9 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Poate a păţit ceva atunci.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orgoliu de ****.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te cu dumnezeu, fiule!

| MidnightR a răspuns:

Sa nu de-a dracu sa te duci sa vorbesti cu ea despre incertitudinile tale si sa ii ceri explicatii.

| Coquina a răspuns:

Ti-ai recapatat oole...si esti pe cale sa o lasi pe catea sa ti le fure iar?

| Lulu02 a răspuns:

Mai bine renunta la ea, sau asteapta sa vezi daca ei ii mai pasa de tine. Nu are rost sa o mai iubesti sau sa iti mai bati capul cu asta. Daca ea se tot despartea de tine, inseamna ca nu te placea cu adevarat. Incearca sa vezi daca ea mai are vreo reactie cand aude de tine, sau daca mai tine la tine. Daca nu, eu zic, sa o lasi in pace si sa iti gasesti pe altcineva. Stiu cum e, si trebuie sa treci peste. sad

| cristina2321 a răspuns:

Poate a avut o problema atunci, un motiv sa renunte. Poate acum chiar revine cu dragostea pe care o meritai de la inceput. Nu are sens sa te razbuni pe ea. Eu zic sa te impaci cu ea. Daca va face la fel, vei renunta. Dar oricine merita o a doua sansa. Mai ales daca zici ca s-a schimbat. Nu te teme ca o sa suferi iar. Gandeste-te la prezent, traieste clipa. Bucura-te acum si mai tarziu vezi ce se intampla. Poti face o prostie renuntand, dar poti face una si impacandu-te cu ea. Dar daca nu risti, nu castigi.

| Madalina92 a răspuns:

Cu Dumnezeu inainte

| orep a răspuns:

Impacate cu ea!laughing