| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma macina o problema, am momente cand cred ca sunt gay, am 14 ani ma masturbez cu gandul la baieti deoarece cu gandul la fete nu pot. Nu vreau sa accept ideea ca sunt gay pentru ca nu vreau sa fiu asa. Tin sa mentionez ca am avut atractie fata de fete dar nu cat sa simt ca vreau sa fac ceva mai mult. In schimb la baieti parca as vrea sa le vad penisul si ceva de genul acesta. Este normal din cauza pubertatii sa simt o atractie si de fete si de baieti?

5 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu vad de ce ar fi asta o problema. Te atrag baietii...so what? Te nasti asa cred ca ai mai auzit asta si e inutil sa negi asta sau sa ti reprimi sentimentele / pornirile fizice firesti ca n or sa dispara orice ai incerca. Lupta cu tine insuti o sa te faca sa te simti mizerabil si nefericit. O sa ai timp sa experimentezi sa ti descoperi propria sexualitate. Indiferent de orientarea sexuala fie ea gay sau bi fii impacat cu tine insuti -accepta te asa. Fii tu insuti pana la urma. Oricum viata e prea scurta sa fie traita in minciuna. Nu e treaba nimanui cu cine te iubesti si iti imparti dormitorul. Si eu sunt bi si n am avut niciodata tendinta sa mi reprim atractia fata de fete. Cand iubesti nu mai tii cont de genul persoanei respective. Nu are de ce sa ti fie rusine de ceea ce simti.Numai bine

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu e normal. Nu mai e nimic normal la generatiile noi. Văd zilnic aici întrebări de la băieţi gay care nu inteleg ce se întâmplă cu ei. Toată lumea ii încurajează, spunandu-le ca e perfect normal să ai orice orientare sexuală. Dacă o viaţă plina de discriminari si cu sanse mult mai mici de a găsi o persoană potrivită este normală, atunci da, e ok. Nu ştiu cine este de vină pentru feminizarea asta accentuată a baietilor si pentru dereglarile lor hormonale, but is so wrong. :-( sper doar ca măcar cei care sunt in dubii să fie bisexuali.

| Incredibil98407 a răspuns:

Eu am 12 ani si fac exact acelasi lucru? nu stiu sigur daca e de la pubertate dar nu cred ca e?‍♂️?‍♂️

| Goia14dani a răspuns:

Si eu la fel, facem schimb de poze?

| anonimus578 a răspuns:

Si eu ma confrunt exact cu aceeiasi problema am tot 14 ani si am inceput sa ma obisnuiesc cu faptul ca sunt bisexual.