| Eduarddddddd130 a întrebat:

Salut.Ma masturbez in fiecare zi si vreau sa scap de aceasta autosatisfacere, fara raspunsuri copiate.
Repede, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

Nu îți va plăcea ceea ce îți voi spune, dar exact acest tip de atitudine alunga fetele. Dacă tu nu ai încredere în tine, cum crezi ca o fata va avea? Trebuie sa te împaci întâi cu tine însuți, sa îți descoperi calitățile și sa le evidențiezi, sa îți descoperi și defectele și sa le remediezi (sau ascunzi) și abia atunci vei putea avea o prietena, care surpriza: nici ea nu va fi perfecta, nimeni nu estewinking

31 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai nu ai auto control, esti o fiinta rationala

| doctorandus a răspuns:

Cere trimitere la psihiatrie (nu ca sa scapi de masturbare, ci pentru ca ai probleme psihice).

| Emilian65 a răspuns:

Cine te impiedica sa nu te lasi de masturbare?

| Sofer a răspuns:

Eviti filmele porno si sa te uiti la fetite sexy.

| ywar a răspuns:

Fa o rugaciune. Roaga-te sa te izbaveasca de patimile trupesti. Voi tinerii, din pacate - nu sunteti apropiati de rugaciune si Hristos. Este singura sansa a omului modern.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru ywar):

Bun sfat! Mai bine ii dădeai numărul de telefon al lui Pomohaciu laughing

| DarthNiger a răspuns:

Nu stiu daca e o intrebare serioasa sau nu, oricum, gaseste o ocupatie, un hobby ca sa nu te mai gandesti la masturbare mereu, pur si simplu ti-ai creat un obicei din chestia asta si trebuie sa te dezobisnuiesti atata tot, vorba aia ''invatul are si dezvat''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura metoda ca sa scapi de masturbare e sa iti faci o iubita!

Răspuns utilizator avertizat
| GouDidodino a răspuns:

Cand iti vine sa te masturbezi, gandeste-te la barbati, sau chestii care iti provoacă scârbă. poate asa o sa-ti piară cheful

| Alexandrionelu a răspuns:

Fă-ți o gacica. E cea mai ușoară și plăcută cale de a renunța la masturbare.

| Eduarddddddd130 explică (pentru Alexandrionelu):

K..ms

| DarthNiger a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Scapi de masturbare numai daca intri in relatii sexuale cu ''gagica'', daca e un copil nu are ce sa faca.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru DarthNiger):

Așa-i ca nu ști prea multe despre copiii de astăzi? Dacă este suficient de mare încât sa se masturbeze, poate sa aibă și o gagicawinking

| DarthNiger a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Poti sa te masturbezi si la 13 ani si la 14, nu e vorba ca e destul de mare, daca nu ai inteles e problema ta.

| Alexandrionelu a răspuns (pentru DarthNiger):

Poți sa ai o partenera sexuala la vasta de 13-14 ani și mulți copii / adolescenți din ziua de astăzi chiar au, dacă nu ai înțeles raspunsul meu anterior.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrionelu a răspuns (pentru Denis6688):

Nu a zis nimeni ca e ușor, dar cine cauta găsește pana la urmă. Gândește-te ca numărul de fete este egal cu cel de băieți. Adică pentru fiecare băiat singur, exista și o fata singură. Tu trebuie doar sa o găsești pe a ta!

Răspuns utilizator avertizat
| Eduarddddddd130 explică (pentru Alexandrionelu):

Multumesc.raspunsul tau a fost cel mai concret

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Eduarddddddd130):

Ma bucur ca am reușit sa îți fiu de ajutor! Mult succes!

| Eduarddddddd130 explică (pentru Alexandrionelu):

Am pus o noua intrebare, ma poti ajuta?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Eduarddddddd130):

Am cautat întrebarea ta și nu am găsit-o. Sigur nu a fost ștearsă?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Denis6688):

Nu îți va plăcea ceea ce îți voi spune, dar exact acest tip de atitudine alunga fetele. Dacă tu nu ai încredere în tine, cum crezi ca o fata va avea? Trebuie sa te împaci întâi cu tine însuți, sa îți descoperi calitățile și sa le evidențiezi, sa îți descoperi și defectele și sa le remediezi (sau ascunzi) și abia atunci vei putea avea o prietena, care surpriza: nici ea nu va fi perfecta, nimeni nu estewinking

Răspuns utilizator avertizat
| Pabibabum09 a răspuns:

Du-te la preot

| doctorandus a răspuns (pentru Pabibabum09):

Dap, la Pomohaci.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru doctorandus):

No,vezi ca știi

| anonima182000 a răspuns:

Iti faci o iubita sau in cel mai rau caz te duci la curve

| Eduarddddddd130 explică:

Hai repedee

| numeexistent8 a răspuns:

Masturbarea e buna pentru sanatatea mintala, deparece te destreseasa

Răspuns utilizator avertizat