| bella_6663 a întrebat:

Ma numesc Ana am 22 ani si am fost impreuna cu iubitul meu care are tot 22 ani, 1 an si jumatate, din care 2 luni vara am fost plecata in USA dupa parca il iubeam si mai mult, numai ca am incaput sa ne certam tot mai des din februarie, am inceput eu sa fiu geloasa pentru ca tot mai des ma lasa singura si se ducea la prieteni lui si asa am ajuns sa ne despartim la ziua mea cand el eram rece cu mine si simteam asta, nu mai mai pupa sau mai urla la mine si eram suparata. Duminica cand sa ne intoarcem de la ziua mea n-am certa am trantit usa de la masina, el a spus gata ne despartim vi acasa cu ce vrei, am venit cu alti. Am vorbit cu el in fiecare zi si am vazut ca regreta numai ca a specificat ca el o perioada nu mai vrea sa fie intr-o relatie fiindca e satul de reprosuri si sa fie controlat. apoi de paste eu aam plecat acasa la parinti si nu ne-am vazut o saptamana, cand m-am intors m-a chemat la el sa ma joc cu iepurasul ce mi l-a lua de ziua mea si am pertecut o dupa masa fumoasa si aveam imresia ca ne-am impacat, dar mi-a spus ca nu te pup sa nu te gandesti ca ne impacam(asta dupa ce am facut in prealabil dragoste). asa am continual 3 saptamana mai mult ca amici, dar nu mai suportam, ma simteam penibil, el facea ce vroia si ma mai chema si pe mine cand vroia. apoi am zi gata pana aici si am hotarat sa nu vb deloc cu el, totusi nu am rezistat cand m-a sunat ft mult si am mers la suc. problema e ca eu am intrat la el pe facebook (cu id ul si parola lui)si i-am citit msj si atunci sa enrvat ca am vazut ce a vb( despre femei care ii buna care ii place etc) si a spus ca sa ma dau jos din masina si sa plec pentru ca am treminat definitiv ca sunt o (nu pot sa zic um a spus) si a mai zis sa mor si ca lui i-a fost dor si de aceea a vrut sa ma vada si ca inca ma iubea numai ca inca nu vrea relatie. din aceea zi adica de o saptamana nu am mai vorbit, nu imi raspunde, nu ma saluta la facultate(suntam colegi) a spus ca si daca moare nu mai vb cu mine nici 100 de ani. Am aflat ca in iarna m-ar fi inselat(intr-un club sa sarutat cu alta) dar el mereu spunea ca ma iubeste cel mai mult din lume si ca dintre toate numai pe mine ma iueste cu adevarat,
(a mai avut 2 rel din care una nesemnificativa). Vreau un sfat, il iubesc enorm, de o luna nu pot sa imi revin. deja ma simt rau.nu pot manca.nu pot face nimi. plang si atat. M-ai am vreo sansa sa il recuceresc?

Răspuns Câştigător
| ella010685 a răspuns:

Controlul asta excesiv pe care ni-l dorim noi femeile ...de cele mai multe ori ii indeparteaza pe barbati de langa noi,poate daca te-ai schimba si nu ai mai fi asa, ar fi mai bine.O relatie fericita inseamna compormisuri, mai lasi tu de la tine, mai lasa el de la el.e greu.dar daca vreti sa dureze incercati asa.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Renunta la el.Asa este cel mai bine pentru amandoi.

| Азбука a răspuns:

Esti sigura ca ai 22 de ani? straight face

| cocolinoung a răspuns:

Invata sa scrii! cred ca ai 12 ani