| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma numesc Andrei si vreau un sfat. Dupa o relatie de 8 ani ne-am despartit, o iubeam foarte mult si au trecut ceva luni de la despartire, imediat dupa ce ne-am despartit ea s-a combinat cu altcineva. Intrebarea mea este credeti ca se mai gandeste la mine sau credeti ca o sa ma mai caute?

Răspuns Apreciat de Editori
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Se spune ca dragostea tine 3 ani. La tine a tinut mai bine decat dublu.

Daca stai sa te gandesti, si afirmatia ca o iubeaifoarte mult este la trecut. Nu o mai iubesti, ci erai doar in banda de confort si de rutina.

Acesta este si motivul plecarii ei. Vrea un restart, copii, etc.

Te-ar fi parasit mai devreme daca acea persoana aparea mai devreme. Doar gandeste-rlte ca relatia fosta a voastra nu mai era de dragoste. Ci de prietenie/toleranta.

Dar, dupa cum intuiesti, toate lucrurile merg spre mai bine. Acum, ca ai scapat de aceasta relatie care te tinea pe loc, ai ocazia sa gasesti o tipa mai buna, care sa se potriveasca cerintelor tale. Nu uita ca oamenii sunt diferiti, asa ca nu lua calitate cu calitate, ci pe de-a intregul.

Esti in fata unei mari oportunitati, fa-o sa merite, gasind tipa aceea potrivita pentru tine.

Se spune ca atunci cand ai impresia ca este mai negru in viata ta, ar trebui sa te gandesti la o samanta. Si ea poate simte la fel cand este ingropata, dar acela este momentul in care incolteste.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E posibil sa te caute cand termina cu ala sau pana te uita 100% in timp se mai gandeste la tine, pe mine m-a cautat dupa 5 ani apoi dupa 3 ani si din nou dupa 5 ani fosta si nu a reusit sa se impace cu mine. Nu i-am permis pentru ca greseala comisa de ea o poate repeta din nou.

| Ofiintă a răspuns:

Iar întrebarea mea este:
Crezi ca vei afla răspunsurile aici?

| RAY a răspuns:

Intrebarea mea este credeti ca se mai gandeste la mine sau credeti ca o sa ma mai caute?

Din pacate Andrei ea il iubeste pe el, fetele iubesc diferit, nu iubesc atat de intens ca noi baieti, ele iti vad de interesele lor sa le implineasca apoi vad de alt baiat, nici nu stiu daca te-a iubit vreodata, drept dovada ca imediat s-a combinat cu altul, fetele nu iubesc ele iti iubesc intersele atat

| Andreeush a răspuns:

Dacă s-a combinat cu altcineva atunci e clar că nu se mai gândește la tine.
Ar fi cazul să nu îți mai pierzi timpul cu ea.

| ancaval a răspuns:

Din moment ce are pe altul e cam clar!

| anamaria82726 a răspuns:

Dupa o relatie atat de lunga cu tine, si-a gasit cam repede alta. In general dupa o relatie atat de lunga se sufera mult mai mult timp. Ea a trecut imediat la altul. Ori l-a folosit drept pansament, ori nu mai avea sentimente pentru tine deja de ceva timp. Se vede ca tu inca tii la ea. Ca daca nu tineai, nu mai erai interesat de sentimentele ei fata de tine. Ea deja are o alta relatie. E posibil sa se mai gandeasca la tine fiindca a petrecut o mare parte din viata ei cu tine si ati petrecut mult timp impreuna si probabil sunt multe locuri, mancaruri, melodii etc. care ii amintesc de tine. In acest sens e normal sa se gandeasca la tine. De cautat, nu stiu daca te mai cauta. Chiar daca inca tine la tine, majoritatea fetelor vor sa fie cautate, nu sa caute ele. Depinde si de cum s-a terminat relatia voastra. Daca s-a terminat prieteneste, nu strica sa ii scrii. Pana la urma totul se face cu vorba buna si poti sa ii arati ca ai doar intentia de a conversa si sa vezi cum decurg lucrurile

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Nu o sa te mai caute și nici nu se gândește la tine acum. Poate dacă se desparte e posibil (depinde de ea ce gândire are dar foarte multe fac chestia asta) sa te caute dacă cumva se desparte de ala. Dacă o sa facă asta, poți sa accepti cel mult o relație de prietenie (asta dacă ești bărbat!) pentru ca dacă accepți mai mult, o sa își bata joc de tine tot timpul! Eu zic sa îți vezi de viata ta și ea treci peste relația cu ea! Ea a fost doar o persoana trecătoare prin viata ta! Urmează alta mai buna! Succes!

| CosminCD a răspuns:

Nimeni nu știe! Nu știu ce să zic. Cred că e mai bine să mergi înainte. A fost o etapă, ai învățat niște lucruri, acum trebuie să mergi mai departe. Dacă se mai gândea la tine, nu cred că se combina cu altul. Părerea mea...

| adeluna a răspuns:

Nu vei putea primi aici un raspuns. Daca o vrei inapoi, o vei cauta si vei incerca sa va impacati sau macar sa primesti un raspuns. Daca nu, vei astepta pasiv si orgolios ca ea sa se intoarca. If it‘s important, you‘ll find the way. If not, you‘ll find excuses

| eusebiu27 a răspuns (pentru adeluna):

Greșit dacă o vrei înapoi nu o vei caută și te vei afișa și tu cu altele eventual trebuie sa facă schimbări la sine sa-i recapete atenția

| xilef123 a răspuns:

Nu, it is over

| CuvantulLuiPetru a răspuns:

Daca te-a schimbat asa de rapid uita totul, foloseste acea durere ca un combustibil sa devii mai bun, fizic si psihic, invata chestii noi, du-te la sala, vorbeste cu tipe noi, sunt atatea femei minunate, descopera-le...