| Cumvreu a întrebat:

Salut.

Ma numesc Dan și am 17 ani și sunt gay.

In urma cu 5 ani mi-am dat seama ca sunt gay. De atunci nu ma suport… Simt ca nu merit asta… nimeni din familia mea nu este „gay" tata, bunicul etc… DE CE EU?

Ma uit in oglinda si ma gandesc… cu ce am gresit? ce as putea sa fac sa indrept asta?

Imi este foarte greu sa spun cuiva despre tot ce tin in mine. Sunt o fire vesela, calda, blanda, linistita… doar ca acest „secret" ma tot macina ce sa fac, cui sa-i spun, in cine sa am incredere… Ma simt pierdut. Va rog ajutați și fără răspunsuri sa m-a obișnuiesc cu ideea nu am sa m-a in pac cu ideea asta nicio data.

Pe vitor vreau sa am o familie

Dau funda ✔️

Răspuns Câştigător
| Lawrrrr a răspuns:

Te-ai gandit ca poate de fapt nu te atrag baietii cu adevarat? Daca aiincerca sa vorbesti cu o fata. care poate te place. Sigur este vreo fata care sa te placa. atunci ar fi posibil ca acel sentiment de atractie pentru barbati va disparea. incearca si imagineaza-ti ca esti impreuna cu o fata frumoasa si atragatoare. si la un momemt dat va sautati si se simte acea chimie intre voi. acei fiori de placere si de a vrea mai mult. cu o fata iti poti face o familie normala. Dar cu un baiat ce familie o sa iti poti face? O sa adopti un copil? Si el cand o sa creasca o sa intrebe " eu dc nu am o mama?" Sau cand o sa fie la scoala o sa vada ceilanti copii venind de mana cu mama si cu tata la scoala. si el cu cine o sa vina de mana? Cu 2 barbati? Atunci cine o sa fie mama? Trebuie sa te gandesti la ceea ce simti tu cu adevarat ..si cum ar arata viitorul tau langa un barbat versus cum ar arata langa o femeie care te iubeste. si care va fi mama copiilor vostri... tu gandeste-te

| Cumvreu explică (pentru Lawrrrr):

Ionela nu merge sa ați dau funda mersi de sfat cred ca ie cel mai bun sfat

| IonelaS12 a răspuns (pentru Cumvreu):

Nu am nevoie de funda. doar ca ar trebui sa te gandesti la ceea ce simti cu adevarat in interiorul tau. Sincera cand eram mica eram super convinsa dar in acelasi timp speriata ca mie imi plac fetele. nu ma atragea nici un baiat. Dar cu timpul am inceput sa privesc lumea asa cum trebuie. Am privit.o prin ochii unei fete careia ii plac baietii si am realizat ca o relatie intre sexele diferita e cel mai bun lucru. ca desi nu sunteti identici ceva va unesti. Exact ca Ing si Iang. eu ti.am zis parerea mea dar tu trebuie sa iti dai seama ce simti cu adevarat. dar totusi incearca si priveste lumea asa cum e lasata de la Doamne Doamne. Stii cum se zice "incercarea moarte nu are"..bafta pe viitor

21 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Deaja e a șasea (6!) oară când pui întrebarea asta!
nu te plictisești?!?

| doctorandus a răspuns:

Ori ramai gay nepracticant (onanist), ori faci sex cu barbati, alegerea e a ta. Dar daca ti-ai dat seama ca nu-ti plac femeile, nu te mai chinui cu formarea unei familii traditionale, va rezulta doar in suferinte.

| Freya1 a răspuns:

Pai daca tu nu vrei sa fi gay si vrei o familie ce te opreste e clar ca ai atractie catre altceva.Fa-ti o prietena si vezi daca te atrage cand o atingi.Ai avut contact sexual cu vreun baiat? Dar cu o fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Freya1):

Baiatul acesta este un om bolnav psihic. Ce sa faca cu o fata decat sa o molesteze. Uita-te si peste intrebarile lui. Mereu repeta aceeasi intrebare.

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma gandeam ca poate a incercat ceva si simte placere doar cu baieti de aceia crede asta

| mentholinks a răspuns:

Scrie toate semnele si toate observatiile pe care le-ai facut care te-au determinat sa alegi sa fii gay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar tu, disperatule? Mai repeti intrebarea asta de multe ori?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam multe pisici se cred lei pe internet. Ce sa faci tu in viata reala? Vai de capul tau de om fara materie cenusie.

| 6Anonim9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am raspuns ironic raspunsului lui, desteptaciunea ta! Si-a luat si avocat?

| L1feDRAIN a răspuns:

Daca esti fata, nah.
Daca esti baiat, esti psihiologic "bolnav", "gayizmul" nu se transmite genetic.
Si da, sau zii lu tatal tau in fata si iti va trage o palma buna sa iti revii, sau du-te naiba ca esti exemplu perfect a unui om cu toate calitatile proaste.

| Yon1470 a răspuns:

Esti gay pentru ca esti un dereglat si bolnav psihic, dar spun asta din punctul meu de vedere si suna totusi ciudat sa intrebi de ce alegi sa ti-o bagi la fundulet, in loc sa fii un om normal si sa-ti cauti o fata.Atat va duce ma mintea in ziua de azi, sa va ardeti in fundulet? Esti baiat tanar si in loc sa te uiti dupa fete, alegi sa-ti rupi funduletu. Daca aveam un baiat ca tine si stiam ca iti trebuie cuculet, iti bagam fier incins si rezolvam problema, asta dupa ce te bateam pana iti vomitai creierii pe gura.

| minrest a răspuns (pentru Yon1470):

Cum ai ajuns la concluzia ca nu e nevoie sa citesti intrebarea ca sa dai raspunsul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yon1470):

Te inseli, eu de exemplu sunt gay si am 16 ani, sunt la un liceu super ok, cu o medie de 9, 30, crede-ma omule ca persoanele LGBT nu au nimic la creier, suntem normali. Asa a fost sa fie, nu suntem bolnavi psihici.Eu nu ma vad un om bolnav psihic, fiecare cu gandirea lui. N-ai tu IQ ca sa intelegi faza cu a fi sau a nu fi gay.

| Lawrrrr a răspuns (pentru anonim_4396):

Aceeaşi situație. Sunt sigur că au aceasta parere din cauza minorităților din această comunintate, care nu prea sunt crescuți cum trebuie, nu au educație, mă refer la băieții aceea gay, care vin la Tv si se plâng, într-un mod ridicol, de-ți vine sa te bagi cu capul în pământ. Ei bine, nu toți suntem aşa.

| minrest a răspuns (pentru Lawrrrr):

Cu sau fara panaramele de care zici, toate minoritatile sunt persecutate, si asta in special de oamenii inculti, nerealizati profesional si complexati.

| Octavian81 a răspuns:

Daca zici ca ti-ai dat seama ca esti "gay", cum ai realizat acest lucru?

| Cristian0561 a răspuns:

Cum adica esti gay?

| vizuk a răspuns:

Hai sa iti zic un banc:la radio erevan este intrebat daca homosexualii pot avea copii, la care un ascultator raspunde:Nu, dar ei tot incearca.

| Milmai a răspuns:

Pei pot sa iti zic cum poti sa scapi de sentimentul asta si poate nu mai esti gay gaseste-ti o fata frumoasa de care sa iti placa si invit-o la o cina si spune-i ca o placi sentimentul de gay va disparea si vei trai cu o fata frumoasa NU cu un baiat veti avea copii ETC. THE END