| flavy16 a întrebat:

Salut,ma numesc Flavius stau in Germania si am 15ani.
As vrea sa-mi dati un sfat sau sa va spuneti parerea.

Eu sunt o persoana sensibila..de cate zila/saptamani am cunsocut o fata la scoala Lilli o cheama big grin Am inceput sa vb cu ea pe Facebook cateodata dar acuma vorbim des pe Whatsapp.

Dar problema mea e alta, trec direct la subiecthappy
A venit vorba de ex prieten/prietena. Ea mi-a spus ca a avut unul doar s-au despartit inainte de Craciun. Si eu fiind baiat ii puneam intrebari despre ei ce au facut si din astea.
Au fost 11Luni impreuna si prin deosebire sunt in acceasi clasalaughing adica Ea si cu ex-ul ei. Am intrebat-o chiar aseara daca sau culcat des impreauna (nu ma refer la sex) mi-a spus ca nu mai stie, asa direct. Prima oara cand am vorbit am intrebat-o daca a facut vreodata Sex, a zis ca da. Habar nu am de cate ori a facut-o in 11Luni -.- cred ca sau saturat laughing
Dar eu tot ma simt prost pentru ca mereu ma gandesc la asta, ce au facut ei in 11Luni ce aventuri au avut. Si aseara chiar m-am gandit. Eu sunt o persoana mai sensibila si de asta nu prea imi place si greu sa fiu cu cineva impreauna. Trebuie sa ma gandesc la prezent dar eu tot la trecut ma gandesc. Chiar ma simt prost cine stie ce au facut eisad
Cred ca ati inteles ce am vrut sa spun prin asta. Dar ce vreau eu sa stiu cu adevarat.

Voi ati putea fi cu cineva impreauna? Stiind ca au fost 11luni impreuna, au facut sex (n ori) si cine stie ce mai. Ptr ca eu gandesc mereu negativ si nu imi place sa fiu cu cineva asa impreauna sad
Fata neatinsa rar gasim in ziua de astazi.
Dar ce as putea face sa nu ma mai gandesc la trecut si ce au facut ei. Poate daca o sa fim impreauna nu o sa fim 11Luni, si tot chestii din astea sad.

Problema asta nu este doar la aceasta fata Lilli, a fost la mai multe pe care am cunoscutsad

Va rog, sa-mi spuneti un sfat sau ceva, sau daca voi ati putea si sa nu ma mai gandesc la toate porcariile.
Oare e bine daca o sa fiu cu ea impreauna? sad

Sper ca ati inteles ce vreau sa va spun prin acest text, asa mai pe scurt happy
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Tu ar trebui să mergi la o Kindergarten și să afli acolo una „neîncepută" și s-o crești pentru tine, altfel vei avea veșnic gândurile astea prin cap.
Sau și mai bine ar fi s mergi la un psiholog - el e cel mai potrivit specialist pentru cazul tău și chiar te-ar putea ajuta să depășești situații de acest gen.
Până la urmă, chestia asta pare să spună că tu de fapt nu prea ai mare încredere în tine și asta nu e bine deloc, mai ales în ziua de azi.
Baftă!
PS și da, am avut zeci de relații cu fete care au mai avut pe cineva înaintea mea și nu m-am simțit deloc complexat din cauza asta.

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Daca o sa fiti impreuna si-o sa faceti sex, iar mai apoi va despartiti, sper ca n-ai nimic impotriva sa te evite toate fetele, pentru ca nu mai esti "pur'.

| flavy16 explică (pentru LoveSleep):

Nu stiu... Tu ai putea sa fi cu cineva asa împreună? Si sal cunoști pe ex-ul ei... eu il cunosc pentru ca am jucat fotbal cu el..si-l vad mereu la scoala

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nu vad care e problema! Nu e marcata cumva de catre ala, e o femeie libera. Ar trebui sa fii mandru ca tu o ai si ala nu. Mandru in cazul fericit in care fata nu e o mare c*r*a. Daca e, spune pas, nu merita.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu e de tine fata. Nu e cuminte daca la 15 ani sau mai putini se arde. Fa-ti si tu o prietena ok!