| StefanMujaschi a întrebat:

Salut, ma numesc Stefan si am 19 ani si aseara am zis sa ma rad la... dar aveam o alunita si am taiat-o cu lama, ce ar trebui sa fac, a cazut alunita si curge mult sange, vreau ajutor sad
PS: o sa mi se mai scoale?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îți fa griji pune puțin vata și spirt acolo și tine apăsat 2 - 3 minute cel mai probabil alunita se va regenera. Și eu mi am tăiat alunitele și nu am pățit nimic numai dacă e benigna e de rău... Uita-te atent și vezi dacă nu și-o schimbat culoarea sau forma sau dacă ustura nu are legătură cu "sculatu" dacă o ai în zona aia îți recomand să mergi la un dermatolog și sa ți o scoată fiindcă dacă o tot lezezi de n ori poți da în complicații.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te neapărat la dermatolog, alunițele pot fi cancerigene

| Crackman a răspuns:

Încinge lamă cuțitului pana se face roșie, după care pui sa cauterizezi rana. O sa te doară

| Ely1234567 a răspuns:

Mergi la medic sa nu se infecteze

| Dianamsr a răspuns:

O ai mare?