| Cristian0561 a întrebat:

Salut,masturbarea ajuta la marimea penisului?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand pentru informarea ta corecta si exacta trebuie sa stii ca barbatii practica masturbarea sau altfel spus autosatisfacerea, pentru a obtine placere si/sau satisfactie, deci in nici un caz NU pentru a CRESTE/MARI dimensiunea penisului. Chiar si in zilele de astazi, cand anumite subiecte despre viata intima incep sa fie/au devenit din ce in ce mai des dezbatute, masturbarea continua sa fie un subiect tabu in randul majoritatii populatiei. De obicei, oamenii refuza sa discute despre viata lor sexuala, din jena si pentru ca este in continuare considerat un subiect mult prea intim de abordat. De aceea, este lesne de inteles de ce întrebari legate de masturabare, de genul: „Este bine sa fie practicata cu regularitate?" sau „Are limite de varsta?" ori,,, Este un pacat de moarte cum zice biblia sau preotii?", sau chiar aceasta intrebare de-a ta, trezesc reacții care mai de care mai diverse si mai diferite. Insa, pe langa toate acestea diferende, sau parerile diferite privind masturbarea, pentru o analiza obiectiva trebuie luate in calcul studiile si cercetarile atat stiintifice cat si medicale. Potrivit studiiilor publicate, masturbarea si pregatirea orgasmului determina organismul sa produca si sa elibereze endorfine, dopamina si oxitocina, asa numitii hormoni ai dragostei. (de care preotii nici nu au auzit in viata lor :)) ) Producerea acestor hormoni duce la scaderea cortizonului adica a hormonul responsabil de starile de irascibilitate, anxietate si/sau de stres care pot sa apara zilnic. Despre alte beneficii care se produc la nivelul psihicului si mintalului fiecarui individ, poti afla accesand si lecturand urmatoarele materiale (nu le gasesti in biblie) Multa sanatate! : https://:///......asturbarii precum si : http://www. click.ro/......asturbarii

7 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Da, o mentine constanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai scos-o p-asta? Hahaha. big grin

| En3Rgi a răspuns:

Evident ca nu. Creste singur in timp.
Fiecare are marimea penisului diferita, daca iti doresti o marire sunt pastile pentru asa ceva, dar nu merita. Daca o ai mica asta e frate nimeni nu e perfect.

| anonim123453313 a răspuns:

Am citit si mi s-a confirmat ca trebuie sa te tragi de puta in fiecare zi cate 10-20 min si in timp de un an iti cresc cativa centrimetri 2-3, daca continui, o sa iti mai creasca. Nu glumesc, succes!

| vizuk a răspuns:

Daca te tragi destul.

| estiprost123 a răspuns:

Se mărește dacă faci sex cu un cârnat.