| anonim_4396 a întrebat:

mi-am facut o prietena pe care o stiam de mai mult timp dar de curand ne-am dat seama ca ne placem.toate bune si frumoase.ne intelegem super, ma simt fericit cu exceptia unui gand care ma da inapoi grav.a mai avut o relatie care evident s-a lasat cu contact sexual.oi fi eu invechit dar ma deranjeaza foarte tare ca nu e "doar a mea" sau ca e patată sa zic asa...

Răspuns Câştigător
| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Este o sensibilitate care isi are originea in anumite convingeri de viata, asupra carora nu ar fi rau sa lucrezi. Ai sa te intalnesti cu aceasta situatie tot mai des, si nu este exclus ca orice femeie cu care vei avea de-a face sa aiba un trecut sexual. Risti sa ramai singur si mi-e teama ca si daca ar fi virgina tot i-ai gasi tu ceva.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dar tu esti virgin de-i ceri ei sa fie virgina?

| Marius925990 a răspuns (pentru Emilian65):

Da,eu sunt.ca altfel nu as fi avut pretentia de la ea.am vrut doar sa stiu daca e justificata nemultumirea mea...

| gemeni6226 a răspuns:

Cred ca sunt singura care s-a maritat virgina. Daca o vrei de sotie sigur ca deranjeaza, dar daca o vrei doar pentru o perioada scurta ar trebui sa treci peste.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Cand ai asteptari nerealiste, risti sa ramai dezamagit si frustrat. Ai nevoie sa inveti sa iti gestionezi aceasta tendinta de a cauta nodul din papura si acest idealism care iti va aduce numai dificultati. Tu esti perfect din toate punctele de vedere? happy

| Marius925990 a răspuns (pentru PsihologMariusIftimie):

Nu am spus ca sunt perfect, si nici ea imperfecta.doar ca ma deranjeaza si vreau sa stiu daca e justificata nemultumirea mea din punctul vostru de vedere

| Marius925990 a răspuns (pentru PsihologMariusIftimie):

Inteleg.si intr-adevar gasesc nod in papura cam din orice

| PsihologMariusIftimie a răspuns (pentru Marius925990):

Este o sensibilitate care isi are originea in anumite convingeri de viata, asupra carora nu ar fi rau sa lucrezi. Ai sa te intalnesti cu aceasta situatie tot mai des, si nu este exclus ca orice femeie cu care vei avea de-a face sa aiba un trecut sexual. Risti sa ramai singur si mi-e teama ca si daca ar fi virgina tot i-ai gasi tu ceva.