| revv58 a întrebat:

Salut, mi-am masurat azi penisul si are o circumferinta de aproximativ 14-15 cm. Intrebarea mea este: ce marca si model de prezervativ mi se potriveste si de unde pot sa-l cumpar?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a cumpara prezervativul care are marimea potrivita pe grosimea penisului tau, consulta tabelul in care este prezentat marimea prezervativului corespunzator pe diferite circumferinte ale penisului, precum si notarea marimii prin litere :
Circumferintă penis Diametru nominal
7 – 10 cm XS 47 mm
10 -11 cm S 49 mm
11 – 11, 5 cm M 52 mm
11, 5 – 12 cm L 57 mm
12 -13 cm XL 60 mm
13-14 cm XXL 64 mm
14-15 cm XXXL 69 mm
Daca ai masurat corect circumferinta penisului atunci marimea potrivita notata cu cifre ar fi 64 sau 69, ori XXL sau XXXL in cazul in care marimea este precizata prin litere. Multa sanatate!
http://idealpenis.blogspot.com/......um-sa.html
https://www.thepoc.ro/......rvativele/

| Emilian65 a răspuns:

De la farmacie sau de la orice supermarket.